0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Veikals E-ŽURNĀLI E-žurnāls “BILANCES JURIDISKIE PADOMI” 2021/01 (91)

E-žurnāls “BILANCES JURIDISKIE PADOMI” 2021/01 (91)

9.00

Šeit var iegādāties atsevišķu e-žurnāla BILANCES JURIDISKIE PADOMI numuru.

 • Problēmas saistībā ar pandēmiju turpināsies arī 2021. gadā, tām klāt vēl nāks Brexit ietekme un, protams, uzņēmēji izjutīs arī ar nodokļu reformu saistīto likumu grozījumu radītās pārmaiņas, tā žurnāla numura interviju aizsāk Sandija Novicka, zvērinātu advokātu biroja COBALT partnere, zvērināta advokāte.
 • Lai gan jautājums par darba devēja spēju prasīt darbiniekam veikt obligāto vakcināciju ir diskutabls, ir skaidrs, ka atteikšanās iziet obligātās medicīniskās pārbaudes var novest pie atstādināšanas no darba, disciplinārsoda vai pat darba zaudēšanas, skaidro zvērinātu advokātu biroja Ellex Kļaviņš juristi.
 • Kārtību tādam specifiskam darba devēja vai darbinieka uzteikuma veidam kā uzteikums pārbaudes laikā noteic Darba likuma 46., 47. un 48. pants. Rakstā apkopotas judikatūras atziņas attiecībā uz pārbaudi un uzteikuma izsniegšanu darbiniekam.
 • Iekšējās pretkorupcijas kontroles sistēmas izveide uzņēmumā nav tikai vēl viena izdevumu pozīcija, tā var palīdzēt kļūt efektīvākiem, pelnošākiem, eksportspējīgākiem un stiprākiem.
 • Lielākie strīdi koplīguma pārrunu procesā parasti ir par darba algu un sociālajām garantijām.
 • Kādas korekcijas tiešsaistes režīms ir ieviesis arī tiesvedības procesos?
 • Covid-19 krīze ir ietekmējusi spēju laikus norēķināties ar darbiniekiem. Senāta 2020. gada 3. decembra sprieduma atziņās sniegts skaidrojums noilguma apturēšanas regulējumam.

 

E-žurnāls “BILANCES JURIDISKIE PADOMI” 2021/01 (91)

NUMURA INTERVIJA

Nodokļu jomā šis būs pārejas gads. Saruna ar SANDIJU NOVICKU, zvērinātu advokātu biroja COBALT partneri, zvērinātu advokāti

JURISTA PADOMS

Piespiedu vakcinācija – vai tā var kļūt par realitāti? SARMIS SPILBERGS, zvērinātu advokātu biroja Ellex Kļaviņš asociētais partneris, zvērināts advokāts; IVETA CEPLE, zvērinātu advokātu biroja Ellex Kļaviņš zvērināta advokāte; DĀRTA ŪDRE, zvērinātu advokātu biroja Ellex Kļaviņš juriste

Kādas priekšrocības videokonferencei ir tiesvedības procesā? INESE ĻAHOVIČA, Rīgas šķīrējtiesas prezidija locekle, šķīrējtiesnese

DARBA TIESĪBAS

Rosina paplašināt koplīgumu nosacījumus. Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības atziņas rīkotajā konferencē “Attīstot nozaru koplīgumu pārrunas”

Uzteikums pārbaudes laikā un procesuālā termiņa nokavējuma sekas. IVETA ZELČA, Mg. iur., zvērināta advokāte

KOMERCDARBĪBA

Pretkorupcijas kontroles sistēmas loma uzņēmumā. Ieskats Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu rīkotajā konferencē “4K”

TIESU PRAKSE

Tiesības veikt priekšnodokļa korekciju par zaudētajiem parādiem. Sagatavots pēc LR Senāta sprieduma lietā SKA-122/2020

Noilguma piemērošana darba samaksas jautājumos. KASPARS RĀCENĀJS, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības darba tiesību eksperts, par LR Senāta spriedumu lietā SKC-12/2020

JURIDISKIE JAUNUMI

 • Jauns akciju opciju regulējums
 • Aktuāli grozījumi Darba likumā
 • Ekonomisko lietu tiesa darbu sāks 31. martā
 • Līdz 30. janvārim var saņemt līdzfinansētu mediāciju civillietās

Žurnāls BILANCES JURIDISKIE PADOMI  ik mēnesi publicē Latvijā autoritatīvu juristu sagatavotos aktuālāko tiesību normu skaidrojumus un praksē izmantojamus juridiskus padomus, tiesu prakses apskatus, kas galvenokārt saistīti ar nodokļu tiesībām, darba tiesībām, komerctiesībām, konkurences tiesībām u.tml.

Darbam noderīgu informāciju žurnālā atradīs grāmatvedības speciāli, kuriem visbiežāk nākas saskarties ar jaunāko normatīvo aktu izmaiņu piemērošanu praksē, kā arī personālvadības, lietvedības, darba aizsardzības, juridisko dienestu speciālisti, un, protams, komercsabiedrību valdes locekļi, uz kuriem gulstas vislielākā juridiskā atbildība par uzņēmuma darbību.

NB! Atgādinām, ka drukātā žurnāla abonenti e-žurnālu jau var lasīt bez maksas!

Abonēt žurnālu BILANCES JURIDISKIE PADOMI var šeit!

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “E-žurnāls “BILANCES JURIDISKIE PADOMI” 2021/01 (91)”

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: