Prokuratūra tiesai nodod lietu par iespējamu kārtējo PVN krāpniecību

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurore 2018. gada nogalē tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēta viena persona par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā.

Uzņēmuma amatpersona  2015. un 2016. gadā uzņēmumā interesēs nolūkā izvairīties no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas, nodeva dokumentus ar tajos iekļauto nepatiesu informāciju par faktiski nenotikušiem darījumiem pievienotās vērtības nodokļa deklarāciju sastādīšanai un iesniegšanai Valsts ieņēmumu dienestā (VID), tādējādi PVN deklarācijās par 2015. gada trīs mēnešiem, kā arī par 2016. gada septiņiem mēnešiem iekļāva apzināti nepatiesu informāciju par reāli nenotikušiem darījumiem.

Ar savām darbībām apsūdzētais izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 218.panta otrajā daļā. Apsūdzētā darbību rezultātā valstij nodarīts zaudējums 483 489,90 EUR apmērā.

Vienlaikus, kriminālprocesā tika uzsākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanai juridiskai personai, jo noziedzīgo nodarījumu apsūdzētais izdarīja uzņēmuma interesēs.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Līdzīgie raksti:

1
Atstāt komentāru

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Importets_no_LID 2011-10-14 Recent comment authors
  Subscribe  
vecāki jaunākie populārakie
Paziņot par
Importets_no_LID 2011-10-14
Lietotājs
teodors.z***@inbox.lv

Par tik lielu summu jau nekāda soda nebūs. Ja būtu 50 eiro, tad gan. Jautājums, kā var sakrāt tik lielas summas vairāku gadu garumā un neviens nepamana.