0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESĪBASJURIDISKIE PADOMIPTAC padomi ceļotājiem. Ceļojumu apdrošināšana

PTAC padomi ceļotājiem. Ceļojumu apdrošināšana

Ņemot vērā saņemtās patērētāju sūdzības, kā arī sniegtās konsultācijas, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) sniedz noderīgus ieteikumus saistībā ar ceļojumu apdrošināšanu. Pat visrūpīgāk organizētos ceļojumu plānos var ieviesties negaidītas situācijas, tāpēc patērētāji bieži vien izvēlas veikt ceļojuma apdrošināšanu, kas var sniegt drošības izjūtu, radot aizsardzību pēkšņu negadījumu laikā, kā arī pasargāt no neparedzētiem izdevumiem. Tomēr, izdarot izvēli par labu kādai no apdrošināšanas kompānijām, jāzina, kam pievērst uzmanību, slēdzot ceļojumu apdrošināšanas līgumu.   Slēdzot ceļojumu apdrošināšanas līgumu, rūpīgi izlasiet un iepazīstieties ar līguma noteikumiem un nepieciešamības gadījumā lūdziet sniegt skaidrojumu par visiem nesaprotamajiem jautājumiem apdrošināšanas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Lietussargi
Foto: Unsplash.com

Ņemot vērā saņemtās patērētāju sūdzības, kā arī sniegtās konsultācijas, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) sniedz noderīgus ieteikumus saistībā ar ceļojumu apdrošināšanu.

Pat visrūpīgāk organizētos ceļojumu plānos var ieviesties negaidītas situācijas, tāpēc patērētāji bieži vien izvēlas veikt ceļojuma apdrošināšanu, kas var sniegt drošības izjūtu, radot aizsardzību pēkšņu negadījumu laikā, kā arī pasargāt no neparedzētiem izdevumiem. Tomēr, izdarot izvēli par labu kādai no apdrošināšanas kompānijām, jāzina, kam pievērst uzmanību, slēdzot ceļojumu apdrošināšanas līgumu.  

  • Slēdzot ceļojumu apdrošināšanas līgumu, rūpīgi izlasiet un iepazīstieties ar līguma noteikumiem un nepieciešamības gadījumā lūdziet sniegt skaidrojumu par visiem nesaprotamajiem jautājumiem apdrošināšanas pakalpojuma sniedzējam.
  • Pārliecinieties, vai izvēlētā apdrošināšanas polise sedz visus iespējamos riskus, kas, jūsuprāt, varētu rasties ceļojuma laikā.
  • Iepazīstieties ar apdrošināto risku aprakstu, apdrošinājuma summu un pašriska apmēru.
  • Rūpīgi iepazīstieties ar apdrošināšanas līgumā (gan polisē, gan noteikumos) noteiktajiem izņēmuma gadījumiem, iespējamiem papildu izņēmumiem katra apdrošinātā riska aprakstā un speciāliem izņēmumiem, kas var būt norādīti apdrošināšanas polisē, kādos apdrošinātājs neatlīdzinās zaudējumus.
  • Pirms ceļojuma apdrošināšanas līguma noslēgšanas pēc iespējas precīzāk informējiet apdrošināšanas pakalpojuma sniedzēju par ceļojumu un iespējamām aktivitātēm ceļojuma laikā, lai izvēlētos sev vispiemērotāko ceļojuma apdrošināšanu. 
  • Iegādājoties ceļojuma apdrošināšanas polisi, lūdziet apdrošināšanas pakalpojuma sniedzējam sniegt skaidrojumu, kā rīkoties gadījumā, ja ceļojuma laikā ir noticis nelaimes gadījums un nākas vērsties attiecīgās valsts ārstniecības iestādē, t.sk. noskaidrojiet, kādas ārstniecības izmaksas sedz jūsu izvēlētā apdrošināšana. 

Pievērsiet uzmanību! Pirms ceļojuma apdrošināšanas līguma noslēgšanas pārliecinieties, vai līguma noteikumos ir paredzēts, ka apdrošināšanas pakalpojuma sniedzējs sedz arī riskus, kas saistīti ar ceļojuma atcelšanu vai piespiedu pārtraukšanu ceļojumu laikā dažādu iemeslu dēļ.  

Lasiet arī: