0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIPublicēti Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma normu piemērošanas noteikumi

Publicēti Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma normu piemērošanas noteikumi

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka ir pieņemti Ministru kabineta 2017.gada 14.novembra noteikumi Nr.677 “Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma normu piemērošanas noteikumi” (turpmāk – noteikumi), kas stājas spēkā 2018.gada 1.janvārī. Noteikumi nosaka Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā (spēkā ar 2018.gada 1.janvāri) noteikto normu piemērošanas kārtību nodokļa maksātājiem konkrētos gadījumos. Noteikumi punkti skaidro Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma pantu un tajos lietoto terminu piemērošanu, ar nodokli apliekamās bāzes noteikšanas kārtību, ņemot vērā dažādos apstākļus, likumā minētos ierobežojumus un citus nosacījumus, kuri konkrētā situācijā ietekmē nodokļa bāzes apmēru, kā arī likuma normu praktiskās piemērošanas ilustrācijai nepieciešamos piemērus. Noteikumu 1.pielikumā ir noteikti Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka ir pieņemti Ministru kabineta 2017.gada 14.novembra noteikumi Nr.677 “Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma normu piemērošanas noteikumi” (turpmāk – noteikumi), kas stājas spēkā 2018.gada 1.janvārī.

Noteikumi nosaka Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā (spēkā ar 2018.gada 1.janvāri) noteikto normu piemērošanas kārtību nodokļa maksātājiem konkrētos gadījumos. Noteikumi punkti skaidro Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma pantu un tajos lietoto terminu piemērošanu, ar nodokli apliekamās bāzes noteikšanas kārtību, ņemot vērā dažādos apstākļus, likumā minētos ierobežojumus un citus nosacījumus, kuri konkrētā situācijā ietekmē nodokļa bāzes apmēru, kā arī likuma normu praktiskās piemērošanas ilustrācijai nepieciešamos piemērus.

Noteikumu 1.pielikumā ir noteikti Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma normu piemērošanas piemēri:

  1. Nodokļa bāzes noteikšana;
  2. Pastāvīgās pārstāvniecības ar uzņēmumu ienākuma nodokli apliekamo objektu izvērtēšana;
  3. Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma 5.panta pirmās daļas piemērošana;
  4. Ar konsultatīvajiem pakalpojumiem tieši saistīto izdevumu attiecināšana.

Noteikumu 2.pielikumā ir noteikti preču (produkcijas, pakalpojumu) tirgus cenas vai darījuma tirgus vērtības noteikšanas piemēri par katru tirgus cenas vai darījuma tirgus vērtības noteikšanas metodi.

Noteikumu 3.pielikumā ir noteikts Pārskats par uzņēmumu ienākuma nodokļa aprēķinu nerezidentam, kurš izmantojams gadījumā, ja nerezidents ir tiesīgs iesniegt Valsts ieņēmumu dienestam pārskatu par uzņēmumu ienākuma nodokļa aprēķinu un ņemt vērā ar nerezidenta gūto ieņēmumu saistīto izdevumu apmēru.

Noteikumu 4.pielikumā ir noteikts Iesniegums–pieprasījums par Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma 5. panta sestās daļas nepiemērošanu, kurš izmantojams gadījumā, ja attiecībā uz maksājumiem personām, kuras atrodas, ir izveidotas vai nodibinātas beznodokļu vai zemu nodokļu valstī vai teritorijā, nodokļa maksātājs uzskata, ka no šiem maksājumiem nav ieturams uzņēmumu ienākuma nodoklis pēc 20 procentu likmes, un vēlas saņemt atļauju no Valsts ieņēmumu dienesta neieturēt nodokli no konkrētiem maksājumiem.

Noteikumu 5.pielikumā ir noteikti Uzņēmumu ienākuma nodokļa likuma normu piemērošanas piemēri:

  1. Nodokļa bāzes noteikšana, ja veikts maksājums nerezidentam;
  2. Mākslīgi izveidotas struktūras izmantošana;
  3. Mazvērtīgu priekšmetu izmantošana reprezentācijas un reklāmas pasākumiem (likuma 8.pants);
  4. Vidējās parādu saistības aprēķināšana (likuma 10.pants);
  5. Citi reklāmas pakalpojumi, kas vērsti uz ziedotāja reklamēšanu;
  6. Atvieglojuma piemērošana par saņemto valsts atbalstu lauksaimniecībai.

Noteikumu 6.pielikumā ir noteikts Uzņēmumu ienākuma nodokļa pārskats par nerezidenta gūtajiem ienākumiem un samaksāto nodokli Latvijas Republikā, kurš izmantojams, lai nodokļa maksātājs sniegtu informāciju Valsts ieņēmumu dienestam par visiem maksājumiem nerezidentiem – juridiskām personām.

Noteikumu 7.pielikumā ir noteikts Apliecinājums par gūtajiem ienākumiem un samaksāto uzņēmumu ienākuma nodokli Latvijas Republikā (Certificate on income received and income tax paid in the Republic of Latvia), kurš izmantojams gadījumā, ja Latvijas nodokļa maksātājam ir nepieciešams izsniegt nerezidentam apliecinājumu par tā gūtajiem ienākumiem un samaksāto uzņēmumu ienākuma nodokli Latvijas Republikā, kā arī ja nepieciešams minēto apliecinājumu  apstiprināt Valsts ieņēmumu dienestā.

Ieskatietis E-likumi.lv bezmaksas versijā

Elektroniskās normatīvo dokumentu datubāzes versijā, analoģiski pilnajai bāzes versijai, var meklēt dokumentus, apskatīt atrasto dokumentu sarakstus, apskatīt atrasto dokumentu parametrus pasēs. Iespējams arī apskatīt visas saites ar citiem dokumentiem. Visu iespēju apraksts ir izklāstīts sadaļā "Bāzes apraksts". Vienīgā šīs versijas atšķirība ir tā, ka nav iespējams apskatīt visu atrasto normatīvo dokumentu saturu, tomēr bez maksas ir iespējams apskatīt jaunākos Saeimas un MK normatīvos aktus, kuri pieņemti pēdējo divu mēnešu laikā.          Sākt darbu ar bezmaksas versiju.

Datubāzē E-likumi.lv apkopoti vairāk nekā 100000 Latvijas Republikas un Eiropas Savienības normatīvo aktu gan aktuālajā, gan iepriekšējo gadu redakcijā un tā tiek pastāvīgi papildināta. Liela daļa dokumentu pieejama ne tikai latviešu, bet arī krievu valodā. Turklāt datubāzes reģistrētie lietotāji ik nedēļu e-pastā saņem Ziņu lapu ar jaunāko informāciju par nozīmīgākajiem grozījumiem un papildinājumiem likumdošanā, ar kuriem papildināti e-likumi.lv. Kļūt par e-likumu.lv reģistrēto lietotāju Jūs varat, iegādājoties e-likumu.lv abonementu pēc noteikta dokumentu skaita vai abonēšanas laika. Abonēt ir izdevīgāk nekā pirkt katru dokumentu atsevišķi: maksa par vienu dokumentu latviešu valodā ir 1,21 Eur, savukārt krievu valodā - 2,49 Eur. E-likumu.lv abonementu, lūdzu, iegādājieties šeit Neskaidrību gadījumā, lūdzu, zvaniet mūsu Klientu servisam pa tālruni 67606110.

Abonēšana pēc dokumentu skaita

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: