PVN pārmaksas visiem nodokļu maksātājiem atmaksās 30 dienu laikā

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

172
(0)
Photo on VisualHunt

Pandēmijas radītās ārkārtas situācijas dēļ valdība pieņēmusi izmaiņas arī pārmaksātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atmaksas kārtībā. Piektdien, 20. martā, Saeimā steidzamības kārtā pieņemtais likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” (kas stājās spēkā 22. martā) visiem nodokļu maksātājiem paredz ātrāku pārmaksātā PVN atmaksu nekā paredzēja līdz šim spēkā esošie Pievienotās vērtības nodokļa likuma 109. un 110. pants.

Likums nosaka, ka laikposmā no 2020. gada 1. aprīļa līdz 2020. gada 31. decembrim Valsts ieņēmumu dienests (VID) atmaksā apstiprināto pārmaksāto PVN summu, kas uzrādīta PVN deklarācijā, kura ir iesniegta VID pēc 2020. gada 31. marta, 30 dienu laikā pēc:

  • tam, kad pagājis PVN deklarācijas iesniegšanas termiņš (kas noteikts PVN likuma 118. pantā),
  • tam, kad iesniegta PVN deklarācija, ja tas noticis pēc PVN likuma 118. pantā noteiktā termiņa
  • precizētās nodokļa deklarācijas iesniegšanas dienas, ja iesniegta precizēta nodokļa deklarācija

Savukārt līdz 2020. gada 31. martam apstiprināto pārmaksāto PVN summu, kas pārcelta uz nākamo taksācijas periodu līdz taksācijas gada beigām vai kas radusies personai, kura ir izslēgta no VID PVN maksātāju reģistra, VID atmaksās līdz 2020. gada 14. aprīlim.

Likums nosaka arī, ka 30 dienu laikā tiks atmaksātas arī tās PVN pārmaksas, kas uzrādītas PVN deklarācijās, kas iesniegtas VIDā līdz 31. martam, bet vēl nav līdz šim datumam apstiprinātas.

Ja līdz 2020. gada 31. martam pārmaksātās PVN summas apstiprināšanas termiņš tika pagarināts saskaņā ar PVN110. pantu, VID atmaksās apstiprināto pārmaksāto PVN summu ne vēlāk kā nākamajā darbdienā pēc pārmaksātās PVN summas pamatotības apstiprināšanas.

Apstiprinātā pārmaksātā PVN summa, kas radusies pievienotās vērtības nodokļa grupai, tiks atmaksāta galvenajam uzņēmumam.

Personām, kas izslēgtas no PVN maksātāju reģistra, PVN pārmaksa tiks atmaksāta 30 dienu laikā kopš izslēgšanas.

Tāpat kā līdz šim, pirms PVN pārmaksas atmaksas tiks segti nodokļu maksātāja nesamaksātie nodokļi, nodevas, citi valsts noteiktie maksājumi un ar tiem saistītie maksājumi.

Ar likumu netiek mainīta esošā kārtība, saskaņā ar kuru VID ir tiesīgs nodokļu revīzijas (audita) rezultātā precizēt pārmaksāto PVN summu, kura ir atmaksāta vai novirzīta nokavēto vai kārtējo nodokļu maksājumu segšanai likumā “Par nodokļiem un nodevām noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)