0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESGRĀMATVEDĪBAAtvaļinājuma aprēķina periods

Atvaļinājuma aprēķina periods

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Darbinieks no 07.12.2018. līdz 30.04.2022. bija ievēlēts par valdes priekšsēdētāju. 2022. gada 1. maijā viņš atsāks strādāt par nodaļas vadītāju (nav pārvēlēts), ir palicis neizmantots atvaļinājums pirms stāšanās amatā par valdes priekšsēdētāju. Rēķinot maijā atvaļinājuma naudu, kuri periodi ir jāņem vērā? Atbilde Jautājumā nav minēts, uz kāda līguma pamata bija noteikta valdes priekšsēdētāja funkciju veikšanas apmaksa. Ja pieņem, ka tas nebija darba līgums, tad uzskatu, ka periods no 2018. līdz 2022. gadam vērtējams kā attaisnotā prombūtne. Un attiecīgi iepriekšējos periodos…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Atvaļinājuma aprēķina periods
Foto: © master1305 – stock.adobe.com

Darbinieks no 07.12.2018. līdz 30.04.2022. bija ievēlēts par valdes priekšsēdētāju. 2022. gada 1. maijā viņš atsāks strādāt par nodaļas vadītāju (nav pārvēlēts), ir palicis neizmantots atvaļinājums pirms stāšanās amatā par valdes priekšsēdētāju. Rēķinot maijā atvaļinājuma naudu, kuri periodi ir jāņem vērā?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore. Foto: Aivars Siliņš

Jautājumā nav minēts, uz kāda līguma pamata bija noteikta valdes priekšsēdētāja funkciju veikšanas apmaksa. Ja pieņem, ka tas nebija darba līgums, tad uzskatu, ka periods no 2018. līdz 2022. gadam vērtējams kā attaisnotā prombūtne. Un attiecīgi iepriekšējos periodos aprēķinātā darba samaksa var būt ņemta par pamatu vidējās izpeļņas noteikšanai (atvaļinājuma apmaksai), proti, saskaņā ar Darba likuma 75. panta otro daļu (vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par darbu sešos kalendāra mēnešos pirms attaisnotās prombūtnes perioda sākuma). Jautājums varētu būt tikai par to, vai nodarbinātības periodā (pirms ievēlēšanas) tika "nopelnīts" atvaļinājums.

Ieteikums izmaksāt atvaļinājuma kompensāciju naudā pirms ievēlēšanas amatā nav korekts, jo likums atļauj to darīt, tikai izbeidzot darba attiecības.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2022. gada jūnija (486.) numurā.

Lasiet arī: Cik dienu jāapmaksā atvaļinājuma laikā? Vai atvaļinājuma laikā jāapmaksā svētku dienas?

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: