0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIPVN no avansa rēķina

PVN no avansa rēķina

Ilvija Ozoliņa, Mg.sci.oec., nodokļu konsultante, sertificēta praktizējoša grāmatvede ar divdesmit gadu pieredzi

2021. gada decembrī tika saņemts un apmaksāts avansa rēķins pamatlīdzekļa iegādei. Gala rēķins tika saņemts 2022. gada janvārī, tāpēc PVN deklarācijā tika iekļauts 2022. gada janvārī, nevis tad, kad saņemts avansa rēķins. Vai tas bija pareizi, ka PVN tika iekļauts 2022. gada janvāra PVN deklarācijā? Veidojot 2021. gada pārskatu, pamatlīdzekļu kustības pārskatā avansa maksājums par pamatlīdzekli tika uzrādīts ar PVN. Atbilde Saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 97. panta 1. daļu priekšnodoklis par saņemtajām precēm vai pakalpojumiem, izņemot no citas dalībvalsts nodokļa maksātājiem vai…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

2 KOMENTĀRI

Pierakstīties
Paziņot par
2 Komentāri
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Ita Bekerta
***@eksistemas.lv
1 mēnesis atpakaļ

Kādā summā avansa maksājumi uzrādāmi bilancē, ir noteikts MK Nr. 775 (2015), proti, avansus uzrāda samaksātajā summā:
70. Šajos noteikumos pamatlīdzekļiem noteiktā uzskaites kārtība neattiecas uz bilances posteni “Avansa maksājumi par pamatlīdzekļiem”. Šajā postenī norāda attiecīgajām personām (piegādātājiem) par pamatlīdzekļu piegādi veikto avansa maksājumu summu.
205.2. bilances posteni “Avansa maksājumi par krājumiem”. Šajā postenī norāda attiecīgajām personām (piegādātājiem) par krājumu piegādi veikto avansa maksājumu summu;
Analogi uzrāda saņemtos avansus.

Vineta PLZ.LV
PLZ.LV
vineta***@lid.lv
1 mēnesis atpakaļ
Atbildēt uz  ***@eksistemas.lv

Paldies par precizējumu!

2021. gada decembrī tika saņemts un apmaksāts avansa rēķins pamatlīdzekļa iegādei. Gala rēķins tika saņemts 2022. gada janvārī, tāpēc PVN deklarācijā tika iekļauts 2022. gada janvārī, nevis tad, kad saņemts avansa rēķins. Vai tas bija pareizi, ka PVN tika iekļauts 2022. gada janvāra PVN deklarācijā? Veidojot 2021. gada pārskatu, pamatlīdzekļu kustības pārskatā avansa maksājums par pamatlīdzekli tika uzrādīts ar PVN.

Atbilde

Ilvija Ozoliņa, Mg.sci.oec., nodokļu konsultante, sertificēta praktizējoša grāmatvede ar divdesmit gadu pieredzi
Ilvija Ozoliņa, Mg.sci.oec.,
nodokļu konsultante, sertificēta praktizējoša grāmatvede ar divdesmit gadu pieredzi
Foto: Aivars Siliņš

Saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 97. panta 1. daļu priekšnodoklis par saņemtajām precēm vai pakalpojumiem, izņemot no citas dalībvalsts nodokļa maksātājiem vai trešo valstu vai trešo teritoriju nodokļa maksātājiem saņemtos pakalpojumus, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar šā likuma 19. panta pirmo daļu, no valsts budžetā maksājamās nodokļa summas atskaitāms tajā taksācijas periodā, kad saņemtas preces vai pakalpojumi un saņemts nodokļa rēķins vai atlīdzība par preču piegādi vai pakalpojumu sniegšanu ir samaksāta pirms preču vai pakalpojumu saņemšanas, bet ne vēlāk kā nākamajā taksācijas periodā, kas seko šim taksācijas periodam, ja šajā likumā nav noteikts citādi.

No iepriekš minētā varam secināt, ka uzņēmumam bija tiesības priekšnodokli par saņemto pamatlīdzekli iekļaut 2022. gada janvāra deklarācijā.

2021. gada pārskata pielikumā posteņa "Avansa maksājumi par pamatlīdzekļiem" atšifrējumā samaksāto avansu uzrādot ar PVN, uzņēmums rīkojās pareizi. Piebildīšu, ka nav normatīvā akta regulējuma par avansa maksājumu PVN uzrādīšanu finanšu pārskatā, līdz ar to arī nav vienotas pieejas, kā iegrāmatojam uzskaitē avansa darījumus. Katrs uzņēmums pats savā grāmatvedības politikā nosaka avansu uzskaites kārtību.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2022. gada jūnija (486.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: