0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIRīgā pieņemti saistošie noteikumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

Rīgā pieņemti saistošie noteikumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

Rīgas dome pieņēma saistošos noteikumus, kas nosaka prasības sadzīves atkritumu savākšanai, pārvadāšanai, pārkraušanai un uzglabāšanai Rīgas administratīvajā teritorijā. Saistošajos noteikumos paredzēts, ka visas darbības, kas saistītās ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanu plānos, organizēs un kontrolēs Rīgas domes Mājokļu un vides departaments. Rīgā būs trīs sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zonas: Centra rajona un Latgales priekšpilsētas administratīvā teritorija; Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvā teritorija un Pārdaugavas – Kurzemes rajona un Zemgales priekšpilsētas administratīvā teritorija. Katrai sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zonai pašvaldība izsludinās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma iepirkumu un ar iepirkumu konkursa uzvarētāju noslēgs līgumu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Metāllūžņi. Foto: I. Kubliņš, Plz.lv, PhotoRiga.com
Rīgas dome pieņēma saistošos noteikumus, kas nosaka prasības sadzīves atkritumu savākšanai, pārvadāšanai, pārkraušanai un uzglabāšanai Rīgas administratīvajā teritorijā. Saistošajos noteikumos paredzēts, ka visas darbības, kas saistītās ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanu plānos, organizēs un kontrolēs Rīgas domes Mājokļu un vides departaments. Rīgā būs trīs sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zonas:
  • Centra rajona un Latgales priekšpilsētas administratīvā teritorija;
  • Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvā teritorija un
  • Pārdaugavas – Kurzemes rajona un Zemgales priekšpilsētas administratīvā teritorija.
Katrai sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zonai pašvaldība izsludinās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma iepirkumu un ar iepirkumu konkursa uzvarētāju noslēgs līgumu par atkritumu apsaimniekošanu. Paredzēts, ka visā pilsētas teritorijā būs vienāda maksa par atkritumu apsaimniekošanu, taču ne biežāk kā vienu reizi gadā apsaimniekotājam būs tiesības iesniegt pašvaldībai maksas par atkritumu apsaimniekošanas aprēķinu un lūgt pašvaldību šo maksu grozīt. Nekustamā īpašuma īpašniekam, valdītājam vai pārvaldniekam būs pienākums slēgt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju, sniedzot ziņas par iedzīvotāju, kas uz tiesiska pamata dzīvo attiecīgajā nekustamajā īpašumā, skaitu, arī par komersantiem un citām personām, kas tajā veic saimniecisko darbību, par šķiroto sadzīves atkritumu veidiem un daudzumu, kā arī vietu, kur izvietotas viņu nekustamajos īpašumos radītajiem sadzīves atkritumiem paredzētās atkritumu tvertnes. Nekustamā īpašuma īpašniekam, valdītājam vai pārvaldniekam būs tiesības pieprasīt sadzīves atkritumu dalīto vākšanu, vai arī atteikties no tās. Sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotājiem Rīgas pašvaldība pakāpeniski rada šķirotu sadzīves atkritumu dalītas vākšanas iespēju visā pilsētas teritorijā, nodrošinot ne mazāk kā vienu atkritumu tvertni katram šķiroto sadzīves atkritumu veidam teritorijā ar 250 līdz 500 iedzīvotājiem. Noteikumos paredzēts izveidot pilsētas atkritumu rādītāju informatīvo sistēmu (PARIS), kas saturēs informāciju par personām, kuras noslēgušas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgumu; personām, kuras veic nekustamo īpašumu teritoriju kopšanu; atkritumu tvertņu laukumiem un novietošanas vietām (tajā skaitā to globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) datus); atkritumu tvertņu piederību, daudzumu, tipu, lielumu un atkritumu veidu, kādam tās paredzētas; datus par atkritumu tvertņu iztukšošanas biežumu, tajās savākto atkritumu veidu, apjomu, kā arī informāciju par specializētajiem transportlīdzekļiem, to piederību, parametriem, kustības maršrutiem. PARIS nodrošinās saņemto sūdzību reģistrēšanu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, noslēgto līgumu izpildi, atkritumu apsaimniekotāju darbību; vēstuļu sagatavošanu; kopsavilkumu un atskaišu sagatavošanu. Pārmaiņas sāksies jau 2014.gada janvārī, un plānots, ka jaunā kārtība pilnībā tiks ieviesta līdz 2018.gada 1.janvārim. Aprēķināts, ka viens Rīgas iedzīvotājs gadā saražo vidēji 290 kg sadzīves atkritumu.