0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTISaeima ceturtdien sanāks uz noslēguma sēdi pavasara sesijā

Saeima ceturtdien sanāks uz noslēguma sēdi pavasara sesijā

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, sanāks uz pēdējo sēdi pavasara sesijā. Sesijas noslēguma sēdē Saeimu uzrunās Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Deputāti galīgajā lasījumā lems par grozījumiem Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz atcelt aizliegumu importēt un eksportēt donora dzimumšūnas medicīniskās apaugļošanas mērķim. Galīgajā lasījumā parlaments skatīs arī grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, ar kuriem plānots palielināt administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Tāpat galīgajā lasījumā deputāti spriedīs par likumprojektu, kas noteiks nacionālo regulējumu, lai sekmētu Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas piemērošanu. Trešajā lasījumā Saeimai jālemj arī par grozījumiem Imigrācijas likumā, kas paredz atvieglot administratīvo…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, sanāks uz pēdējo sēdi pavasara sesijā. Sesijas noslēguma sēdē Saeimu uzrunās Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Deputāti galīgajā lasījumā lems par grozījumiem Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz atcelt aizliegumu importēt un eksportēt donora dzimumšūnas medicīniskās apaugļošanas mērķim.

Galīgajā lasījumā parlaments skatīs arī grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, ar kuriem plānots palielināt administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Tāpat galīgajā lasījumā deputāti spriedīs par likumprojektu, kas noteiks nacionālo regulējumu, lai sekmētu Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas piemērošanu.

Trešajā lasījumā Saeimai jālemj arī par grozījumiem Imigrācijas likumā, kas paredz atvieglot administratīvo slogu ārvalstu studentiem, pētniekiem un viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm, kā arī par likuma projektu Likteņdārza attīstībai, kas paredz nostiprināt zemes piederību Latvijas valstij.

Deputāti galīgajā lasījumā skatīs grozījumus Vispārējās izglītības likumā. Grozījumi nepieciešami jaunā izglītības satura pakāpeniskai ieviešanai - pārejai uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu. Saeimai galīgajā lasījumā jālemj arī par grozījumiem Augstskolu likumā, kas precizē ar akreditāciju saistītus jautājumus.

Tāpat trešajā lasījumā plānots skatīt grozījumus likumā “Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās”. Grozījumi paredz, ka no iepriekš noteiktajiem aprobežojumiem atbrīvos zemes, kas valsts un pašvaldības īpašumā nonākušas valsts un pašvaldības funkciju īstenošanai.

Galīgajā lasījumā Saeimai jāskata par steidzamiem atzītie grozījumi Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā. Likumprojekta mērķis ir pilnveidot esošo regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Deputāti otrajā lasījumā lems par grozījumiem tabakas apriti regulējošajā likumā. Izmaiņas paredz, ka tabakas izstrādājumi veikalos vairs nebūs pircējiem redzami un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas.

Vēl otrajā lasījumā sēdes darba kārtībā iekļauti grozījumi  Valsts fondēto pensiju likumā. Izmaiņas paredz iespēju mantot otrajā pensiju līmenī uzkrāto kapitālu.

Savukārt pirmajā lasījumā Saeima skatīs likumprojektu, kas paredz rīkot čeku spēli, mudinot pircējus par saņemto pakalpojumu vai iegādāto preci pieprasīt kases čeku, kvīti vai biļeti.

Tāpat pirmajā lasījumā deputāti lems par jauna Dzīvojamo telpu īres likuma projektu, kas izstrādāts, lai precizētu un pilnveidotu līdzšinējo regulējumu, nodrošinātu līdzvērtīgu īrnieku un izīrētāju pienākumu un tiesību apjomu.

Konceptuāli Saeimai jāskata grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, kas paredz iespēju personai pašai izvēlēties tehnisko palīglīdzekļu piegādātāju un to saņemt tieši pie pakalpojuma sniedzēja bez valsts iestādes starpniecības.

Pirmajā lasījumā sēdes darba kārtībā iekļautas izmaiņas Darba likumā. Grozījumi paredz iespēju nozarēs, kurās ar ģenerālvienošanos būtiski palielināta minimālā darba alga, noteikt mazāku piemaksu par virsstundu darbu.

Vēl pirmajā lasījumā plānots skatīt grozījumus, ar kuriem paredzēts uzlabot dzīvnieku audzēšanas un ciltsdarba sistēmu.

Sēdes darba kārtībā iekļauts arī ierosinājums izteikt neuzticību ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam.

Saeimā iesniegti vairāki jauni likumprojekti, tostarp grozījumi, ar kuriem paredzēts nodrošināt iespēju jebkurā vēlēšanu iecirknī nodot savu balsi iepriekšējā balsojumā.

Saeimai būs jālemj, vai sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu par Mārtiņa Kazāka apstiprināšanu par Latvijas Bankas padomes locekli, kā arī likumprojektu par grozījumiem Kredītu reģistra likumā. Tāpat Saeima lems, vai darba kārtībā iekļaut grozījumus, kas paredz Latvijas PSR Valsts drošības komitejas dokumentus nodot glabāšanai kā nedalāmu kopumu Latvijas Nacionālajam arhīvam.

Saeimas 21.jūnija sēdes darba kārtībā ir 39 jautājumi.

Ceturtdien pulksten 17.00 paredzēta amatpersonu atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: