0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻISaeima konceptuāli atbalsta Latvijas un Pakistānas līguma par izvairīšanos no ienākuma nodokļu dubultās uzlikšanas ratificēšanu

Saeima konceptuāli atbalsta Latvijas un Pakistānas līguma par izvairīšanos no ienākuma nodokļu dubultās uzlikšanas ratificēšanu

Saeima ceturtdien, 29.februārī, konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Latvijas un Pakistānas konvenciju par izvairīšanos no ienākuma nodokļu dubultās uzlikšanas, nodokļu nemaksāšanas novēršanu un līguma protokolu. Pašreiz Latvijas investori Pakistānā (un otrādi) tiek aplikti ar nodokļiem, pamatojoties uz otras valsts nodokļu normatīvajiem aktiem. Līdz ar to var mainīties gan nodokļu likmes, gan apliekamā ienākuma aprēķināšanas kārtība. Investoriem netiek garantēta noteiktu nodokļu uzlikšanas noteikumu nemainība ilgākā laika periodā, tāpēc nav iespējams precīzi plānot investīcijas, to atmaksāšanos un peļņu, minēts likumprojekta anotācijā. Konvencija paredz, ka katras līgumslēdzējas valsts potenciālajiem…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Got Credit on Visual hunt / CC BY

Saeima ceturtdien, 29.februārī, konceptuāli atbalstīja likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Latvijas un Pakistānas konvenciju par izvairīšanos no ienākuma nodokļu dubultās uzlikšanas, nodokļu nemaksāšanas novēršanu un līguma protokolu.

Pašreiz Latvijas investori Pakistānā (un otrādi) tiek aplikti ar nodokļiem, pamatojoties uz otras valsts nodokļu normatīvajiem aktiem. Līdz ar to var mainīties gan nodokļu likmes, gan apliekamā ienākuma aprēķināšanas kārtība. Investoriem netiek garantēta noteiktu nodokļu uzlikšanas noteikumu nemainība ilgākā laika periodā, tāpēc nav iespējams precīzi plānot investīcijas, to atmaksāšanos un peļņu, minēts likumprojekta anotācijā.

Konvencija paredz, ka katras līgumslēdzējas valsts potenciālajiem investoriem tiks radīts stabilāks nodokļu uzlikšanas režīms otrā līgumslēdzējā valstī gan attiecībā uz uzņēmējdarbības ienākumiem, gan arī uz tādiem pasīvajiem ienākumiem kā dividendes, procenti un autoratlīdzības. 

Likumprojekta autori Finanšu ministrijā par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Ārlietu komisijas sēdē pauda, ka konvencija atvieglos Latvijas investoru darbību Pakistānā un otrādi, kā arī kopumā veicinās ārvalstu investīciju piesaistīšanu.

Tāpat līguma ratificēšana sekmēs ciešāku nodokļu administrāciju sadarbību, veicinās informācijas apmaiņu atbilstoši jaunajam Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) informācijas apmaiņas standartam un novērsīs izvairīšanos no nodokļu nomaksas, norāda likumprojekta autori.

Konvencija valdību līmenī parakstīta 2023.gada 28.aprīlī. Lai likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Pakistānas Islāma Republikas valdības konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas attiecībā uz ienākuma nodokļiem, ļaunprātīgas izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu un tās protokolu” stātos spēkā, tas Saeimai jāatbalsta vēl galīgajā lasījumā.