Saeima lems par jaunu komercnoslēpuma aizsardzības regulējumu

  13
  (0)
  Foto: Saeimas kanceleja.

  Saeima 28.februārī sanāk uz kārtējo plenārsēdi, lai izskatītu  darba kārtībā iekļautos 20 jautājumus.  Deputāti galīgajā lasījumā lems par Komercnoslēpuma aizsardzības likumprojektu un saistītajiem grozījumiem Civilprocesa likumā. Jauns regulējums nepieciešams, lai nodrošinātu efektīvāku komercnoslēpuma aizsardzību, it īpaši pret tā nelikumīgu iegūšanu, izmantošanu vai izpaušanu.

  Galīgajā lasījumā Saeima lems arī par grozījumiem Valsts sociālo pabalstu likumā, kas paredz, ka persona atlīdzību par aizbildņa pienākumu pildīšanu saņems arī gadījumos, kad kopā ar aizbilstamo pārceļas uz pastāvīgu dzīvi ārvalstīs.

  Savukārt pirmajā lasījumā parlaments skatīs Dzelzceļa likuma grozījumus, ar kuriem cita starpā paredzēts precizēt esošās, kā arī noteikt jaunas Valsts dzelzceļa administrācijas funkcijas un uzdevumus.

  Sēdes darba kārtībā ir arī lēmuma projekts par kolektīvā iesnieguma “Samazināt noteikto “normālo” darba stundu skaitu” turpmāko virzību.

  Saeimas Nacionālās drošības komisija lūgusi Saeimu sēdes darba kārtībā iekļaut grozījumus likumā “Par valsts noslēpumu”, kas paredz prasību Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam saņemt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

  Novērtējiet šo rakstu
  (0)