0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻISaeimas deputāte ierosina palielināt MUN likmi līdz 15 %; uzņēmējs pauž neapmierinātību

Saeimas deputāte ierosina palielināt MUN likmi līdz 15 %; uzņēmējs pauž neapmierinātību

Neatkarīgā Saeimas deputāte Elīna Siliņa virza priekšlikumu būtiski palielināt mikronodokļa likmi. Priekšlikums ir pašreizējo mikrouzņēmuma nodokļa (MUN)  likmi no 9% palielināt ik gadu par 2 procentpunktiem, tādējādi trīs gadu laikā tā sasniegtu 15% līmeni. Priekšlikums ir nepieciešams  trīs mērķu sasniegšanai, kurus nosauc E. Siliņa: Izskaust uzņēmuma ienākuma nodokļa optimizācijas iespējas; Nodrošināt lielākas sociālās garantijas mikrouzņēmumu darbiniekiem; Radīt alternatīvu modeli ar samazinātu darbaspēka nodokļa slogu mazajiem ražotājiem. Pagaidām neviens neprognozē nodokļu maksātāju reakciju un rīcību uz šādu priekšlikumu, jo pagaidām tā vēl esot tikai ideja. Savukārt uzņēmējs Olafs Berķis pauž uzskatu, ka šādi deputātes Elīnas Siliņas izteikumi, kuros pausta apņemšanās eksperimentēt…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

1 komentārs

Pierakstīties
Paziņot par
1 Komentārs
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
***
***
11 gadi atpakaļ

Pat komentēt šīs deputātes ideju negribas. Nez kāpēc visi visur uzņēmējos redz tikai shēmotājus un ļaunprātīgus nodokļu nemaksātājus. Nodrošināt lielākas sociālās garantijas MU darbiniekiem – ir taču iespēja pašiem pievienoties brīvprātīgai VSAOI veikšanai. Radīt vēl vienu modeli? Nu to tik pie mums var izdomāt…

Neatkarīgā Saeimas deputāte Elīna Siliņa virza priekšlikumu būtiski palielināt mikronodokļa likmi. Priekšlikums ir pašreizējo mikrouzņēmuma nodokļa (MUN)  likmi no 9% palielināt ik gadu par 2 procentpunktiem, tādējādi trīs gadu laikā tā sasniegtu 15% līmeni. Priekšlikums ir nepieciešams  trīs mērķu sasniegšanai, kurus nosauc E. Siliņa:
  • Izskaust uzņēmuma ienākuma nodokļa optimizācijas iespējas;
  • Nodrošināt lielākas sociālās garantijas mikrouzņēmumu darbiniekiem;
  • Radīt alternatīvu modeli ar samazinātu darbaspēka nodokļa slogu mazajiem ražotājiem.
Pagaidām neviens neprognozē nodokļu maksātāju reakciju un rīcību uz šādu priekšlikumu, jo pagaidām tā vēl esot tikai ideja. Savukārt uzņēmējs Olafs Berķis pauž uzskatu, ka šādi deputātes Elīnas Siliņas izteikumi, kuros pausta apņemšanās eksperimentēt ar mikronodokļa likmi, grauj uzņēmēju un valsts iedzivotāju paļāvību uz valsti un tās publiskajiem pārstāvjiem.

"Vēl tikko valsts deva iespēju jauniem un uzņēmīgiem cilvēkiem pašiem attīstīt savu uzņēmējdarbību, kļūstot no darba ņēmējiem par darba devējiem un darbavietu radītājiem. Pašreizējie plāni sūta pretēju signālu, norādot, ka uzņēmējdarbība un jaunas darba vietas Latvijā nav nepieciešamas."

Zemāka nodokļu likme mikrouzņēmējiem kalpoja kā atbalsta mehānisms biznesa uzsākšanai un, sasniedzot noteiktu apjomu, visi nodokļi ir jāmaksā līdzīgi kā citiem komersantiem. O.Berķis uzskata, ka būtu nepieciešams nevis sarežģīt, bet tieši otrādi, atvieglot mikrouzņēmēju darbību, vienkāršojot grāmatvedības vešanu pēc kases grāmatas principa. Pašlaik mikrouzņēmējiem daudz laika aizņem dažādu birokrātisku formalitāšu un grāmatvedisku nianšu kārtošana, lai arī bez tā varētu lieliski iztikt. Laikā, kopš ir ieviests mikrouzņēmums kā uzņēmējdarbības forma, ir palielinājies nodokļu maksātāju skaits un samazinājies ēnu ekonomikas īpatsvars. Portālā turpināsim sekot līdzi idejai un viedokļiem par mikronodokļa palielināšanu.