0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBASagatavoti seši likumprojekti VID reformas īstenošanai

Sagatavoti seši likumprojekti VID reformas īstenošanai

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) reformas uzraudzības padomes sēdē 30. maijā pārrunāta VID reformas norises gaita, aktualitātes un izstrādāto VID reformas likumprojektu paketes saskaņošanas rezultāti. Pašlaik reformas ievešana notiek atbilstoši grafikam, un 30. maijā ir noslēdzies VID reformas ietvaros izstrādāto sešu tiesību aktu projektu starpinstitūciju saskaņošanas process Tiesību aktu projektu (TAP) portālā. Padome nolēma atbalstīt likumprojektu paketes iesniegšanu valdībā. Ministru kabinetā iesniegti likumprojekti: Nodokļu un muitas policijas likums; Valsts ieņēmumu dienesta likums; Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”; Grozījumi Muitas likumā; Grozījumi likumā “Par skaidras naudas deklarēšanu uz valsts robežas"; Grozījumi Kriminālprocesa likumā. VID reformas uzraudzības…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: plz.lv

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) reformas uzraudzības padomes sēdē 30. maijā pārrunāta VID reformas norises gaita, aktualitātes un izstrādāto VID reformas likumprojektu paketes saskaņošanas rezultāti. Pašlaik reformas ievešana notiek atbilstoši grafikam, un 30. maijā ir noslēdzies VID reformas ietvaros izstrādāto sešu tiesību aktu projektu starpinstitūciju saskaņošanas process Tiesību aktu projektu (TAP) portālā. Padome nolēma atbalstīt likumprojektu paketes iesniegšanu valdībā.

Ministru kabinetā iesniegti likumprojekti:

VID reformas uzraudzības padome atbalstīja VID digitālās attīstības vadības komitejas  darbības detalizēta regulējuma noteikšanu Valsts ieņēmumu dienesta likuma projektā, tai skaitā tās uzdevumus un regulējumu neatkarīgu Latvijas un ārvalstu ekspertu piesaistei. Komitejas uzdevums būs identificēt inovāciju iespējas VID digitālās transformācijas jomā, noteikt VID digitālās transformācijas prioritātes un virzienus atbilstoši tā stratēģiskajiem mērķiem, kā arī izvērtēt VID informācijas tehnoloģiju attīstības stratēģijas īstenošanas gaitu un sniegt ieteikumus. Komitejas darbība ļaus VID  virzīties uz priekšu digitālās transformācijas jomā, sasniedzot pasaules digitālajā jomā attīstītāko nodokļu administrāciju līmeni.

Ar Kriminālprocesa likuma grozījumiem VID iekšējās drošības pārvaldes funkciju nodošana Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) notiks ar 2025. gada 1. janvāri, bet VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes funkciju nodošana jaunizveidotajai Nodokļu un muitas policijai gadu vēlāk - no 2026. gada 1. janvāra. Tas saistīts ar to, ka VID reformas uzraudzības padome 2024. gada 28. martā ir vienojusies par paātrinātu funkciju nodošanu attiecībā uz VID Iekšējās drošības pārvaldes funkcijām.

Gada sākumā Ministru kabinetā apstiprinātais informatīvais ziņojums paredz mainīt VID padotības īstenošanas formu un veikt izmaiņas VID organizatoriskajā struktūrā. Tāpat VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes funkcijas un uzdevumus paredzēts nodot finanšu ministra pārraudzībā izveidotajai tiešās pārvaldes iestādei – Nodokļu un muitas policijai, savukārt VID Iekšējās drošības pārvaldes operatīvās un izmeklēšanas funkcijas un uzdevumus nodot KNAB.

Likumprojekti 30. aprīlī tika virzīti starpinstitūciju saskaņošanai līdz 16. maijam. Šai laikā saņemti vairāku institūciju atzinumi ar iebildumiem un priekšlikumiem, tāpēc turpinājās aktīvs darbs likumprojektu pilnveidošanā, lai novērstu nepilnības un panāktu kopsaucēju ar atzinumu sniedzējiem. 21.–23. maijā likumprojekti tika virzīti atkārtotai starpinstitūciju saskaņošanai TAP līdz 28.–30.maijam.

VID reformas uzraudzības padome veic reformas gaitas uzraudzību un reformas īstenošanas plānā iekļauto pasākumu izpildes kontroli. VID reformas starpinstitūciju darba grupas uzdevums ir izstrādāt priekšlikumus reformas tiesiskajam regulējumam un reformas īstenošanas risinājumiem. Līdz šim notikušas VID reformas darba grupas astoņas sēdes un divas VID reformas uzraudzības padomes sēdes.

Lasiet arī: