0,00 EUR

Grozā nav nevienas preces.

JAUTĀJUMI UN ATBILDES GRĀMATVEDĪBA Šaubīgais debitors, kuram nav izveidots uzkrājums

Šaubīgais debitors, kuram nav izveidots uzkrājums

Uzskaites programmas 2310 kontā ir nelieli veci īrnieku parādi no 5 līdz 200 eiro, kuriem nav veidots uzkrājums. Īrnieki jau sen nedzīvo konkrētā dzīvoklī, un nav zināma to atrašanās vieta. Vai tos drīkst norakstīt? Ja drīkst, tad vai viņi parādās UIN deklarācijā, vai par tiem jāmaksā peļņas nodoklis un jāiekļauj izmaksās? Atbilde Pirmkārt, uzskaitē debitori jāsadala pa periodiem (līdz 2017. gada 31. decembrim un sākot ar 2018. gada 1. janvāri). Iepriekšējā likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" pirmā prasība attiecībā uz šaubīgajiem debitoriem bijusi: norakstīt (vai izveidot uzkrājumu). Abos gadījumos tika samazināta uzņēmuma peļņa.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu9 € / mēnesī*
Pirmās 30 dienas bez maksas
Abonēt
*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties
Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Šaubīgais debitors, kuram nav izveidots uzkrājums

Uzskaites programmas 2310 kontā ir nelieli veci īrnieku parādi no 5 līdz 200 eiro, kuriem nav veidots uzkrājums. Īrnieki jau sen nedzīvo konkrētā dzīvoklī, un nav zināma to atrašanās vieta. Vai tos drīkst norakstīt? Ja drīkst, tad vai viņi parādās UIN deklarācijā, vai par tiem jāmaksā peļņas nodoklis un jāiekļauj izmaksās?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko,
Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance
galvenā redaktore
Foto: Aivars Siliņš

Pirmkārt, uzskaitē debitori jāsadala pa periodiem (līdz 2017. gada 31. decembrim un sākot ar 2018. gada 1. janvāri). Iepriekšējā likuma “Par uzņēmumu ienākuma nodokli” pirmā prasība attiecībā uz šaubīgajiem debitoriem bijusi: norakstīt (vai izveidot uzkrājumu). Abos gadījumos tika samazināta uzņēmuma peļņa. Otra prasība: nodrošināt nodokļa nesamazināšanu, palielinot vecā parauga deklarācijā apliekamo ienākumu ar šaubīgo un norakstīto debitoru summu.

Sakarā ar to, ka jaunais Uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) likums paredz citādu nodokļa maksāšanas kārtību, jautājumā minētie debitori norakstāmi zaudējumos, tādējādi samazinot taksācijas perioda peļņu. UIN deklarācijā šie debitori netiek uzrādīti, un nodoklis par tiem nav jāmaksā.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2020. gada augusta (464.) numurā

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: