0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESLIETASTIESU PRAKSESenāts atzīst, ka maksātnespējas administratoram nav sniedzamas ziņas par juridiskas personas bijušā valdes locekļa kredītsaistībām

Senāts atzīst, ka maksātnespējas administratoram nav sniedzamas ziņas par juridiskas personas bijušā valdes locekļa kredītsaistībām

Pēc Senāta informācijas

Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 19. oktobrī atstāja negrozītu Administratīvās rajona tiesas spriedumu (lieta Nr. SKA-394/2020; A420214118), ar kuru noraidīts pieteikums par pienākuma uzlikšanu Latvijas Bankai sniegt Kredītu reģistrā iekļautās ziņas (Kredītu reģistrā Latvijas Banka vāc, uzkrāj un glabā ziņas par Kredītu reģistra dalībnieku un ierobežotu Kredītu reģistra dalībnieku klientiem un klientu galviniekiem, viņu saistībām un to izpildes gaitu). Senāts atzina par pamatotu pirmās instances tiesas secināto, ka pieteicējam nav izsniedzama informācija no Kredītu reģistra par fizisko personu – bijušo administrējamās juridiskās personas valdes locekli. Senāts spriedumā norāda, ka juridiskās personas saistībām un…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: VisualHunt.com

Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 19. oktobrī atstāja negrozītu Administratīvās rajona tiesas spriedumu (lieta Nr. SKA-394/2020; A420214118), ar kuru noraidīts pieteikums par pienākuma uzlikšanu Latvijas Bankai sniegt Kredītu reģistrā iekļautās ziņas (Kredītu reģistrā Latvijas Banka vāc, uzkrāj un glabā ziņas par Kredītu reģistra dalībnieku un ierobežotu Kredītu reģistra dalībnieku klientiem un klientu galviniekiem, viņu saistībām un to izpildes gaitu). Senāts atzina par pamatotu pirmās instances tiesas secināto, ka pieteicējam nav izsniedzama informācija no Kredītu reģistra par fizisko personu – bijušo administrējamās juridiskās personas valdes locekli.

Senāts spriedumā norāda, ka juridiskās personas saistībām un to izpildes gaitai ir jābūt izsekojamai no juridiskās personas grāmatvedības uzskaites dokumentiem, kas juridiskās personas maksātnespējas administratoram kļūst pieejami pēc juridiskās personas maksātnespējas procesa pasludināšanas, jo tad juridiskās personas pārvaldes institūciju darbība tiek apturēta un juridiskās personas pārvaldīšanu veic administrators.

Tāpat Senāts atzīst par pamatotu tiesas secinājumu, ka Kredītu reģistrā iekļautās ziņas pieteicējam nevar tikt izsniegtas tikai tāpēc vien, lai atvieglotu pieteicēja kā maksātnespējas administratora pienākumu izpildi. Senāta spriedums nav pārsūdzams.

Pieteicējs vērsās Latvijas Bankā ar lūgumu sniegt izziņu no Latvijas Bankas Kredītu reģistra par juridiskās persona bijušā valdes locekļa aktuālajām saistībām. Informācijas pieprasījumā pieteicējs norādījis, ka saskaņā ar Maksātnespējas likuma 72.1pantu tiek izvērtēta iespēja celt prasību pret parādnieka pārstāvi par zaudējumu atlīdzināšanu. Ar Latvijas Bankas lēmumu pieteicējam atteikts izsniegt Kredītu reģistrā iekļautās ziņas. Pieteicējs vērsās tiesā, lūdzot uzlikt Latvijas Bankai pienākumu šīs ziņas izsniegt.

Izskatot lietu pirmajā instancē, Administratīvā rajona tiesa spriedumā šādas tiesības neatzina, norādot, ka iepretim Maksātnespējas likumam, ar kuru maksātnespējas administrators pamato informācijas pieprasījumu, par speciālo likumu atzīstams Kredītu reģistra likums, kas šādas informācijas izsniegšanu maksātnespējas administratoram juridiskās personas maksātnespējas procesā neparedz.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: