0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESĪBASTIESU PRAKSESenāts negroza spriedumu, ar kuru VSAA uzlikts par pienākumu veikt bezdarbnieka pabalsta pārrēķinu

Senāts negroza spriedumu, ar kuru VSAA uzlikts par pienākumu veikt bezdarbnieka pabalsta pārrēķinu

Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments 24.aprīlī rakstveida procesā izskatīja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas spriedumu. Senāts konstatēja, ka apgabaltiesa ir pareizi interpretējusi un piemērojusi likuma „Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” 8.panta sesto daļu, kas paredz, ka bezdarbniekam, kurš pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas ir bijis darba ņēmējs, bet šā panta pirmajā daļā noteiktajā vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas periodā ir bijis bērna kopšanas atvaļinājumā, no aprēķina perioda tiek izslēgts bērna kopšanas atvaļinājuma laiks. Normas mērķis ir novērst netiešu diskrimināciju, kas rodas, ieskaitot aprēķinā pabalstu par bērna kopšanu, kas parasti ir ievērojami mazāks nekā tā iemaksu alga, kas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

3 KOMENTĀRI

Pierakstīties
Paziņot par
3 Komentāri
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
***
***
11 gadi atpakaļ

Vai ir iespēja ieraudzīt šo lietu “dabā” – mani interesē visi sīkumi, kas saistīti ar šo lietu. Tauta ne vienmēr ir izglītota, lai aizstāvēt savas tiesības un ierēdņi ne vienmēr ir tik sirsnīgi, lai palīdzetu tai tautai.
Ar cieņu,
Maija

***
***
11 gadi atpakaļ

Labdien! Paldies par interesi. Pagaidām tiesas nolēmums vēl nav publicēts, jo tiesa notika nesen. Jācer, ka drīzumā tiks publiskots: http://www.at.gov.lv/lv/info/archive/department3/hronologiskaseciba/2013/ (Lieta SKA-98/2013), vai arī jāvēršas Senātā ar lūgumu ļaut iepazīties ar minētās lietas spriedumu.
Redakcija

***
***
11 gadi atpakaļ

Kas meklē, tas atrod!:)
Pateicoties jaunajai tiesu informācijas sistēmai, tomēr izdevās atrast nolēmumu. Tas pievienots raksta beigās.
Redakcija

Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments 24.aprīlī rakstveida procesā izskatīja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas spriedumu. Senāts konstatēja, ka apgabaltiesa ir pareizi interpretējusi un piemērojusi likuma „Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” 8.panta sesto daļu, kas paredz, ka bezdarbniekam, kurš pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas ir bijis darba ņēmējs, bet šā panta pirmajā daļā noteiktajā vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas periodā ir bijis bērna kopšanas atvaļinājumā, no aprēķina perioda tiek izslēgts bērna kopšanas atvaļinājuma laiks. Normas mērķis ir novērst netiešu diskrimināciju, kas rodas, ieskaitot aprēķinā pabalstu par bērna kopšanu, kas parasti ir ievērojami mazāks nekā tā iemaksu alga, kas ir nodarbinātai personai. Senāta spriedums nav pārsūdzams, līdz ar to stājas spēkā Administratīvās apgabaltiesas spriedums, ar kuru VSAA uzlikts pienākums izdot administratīvo aktu, ar kuru pieteicējas vidējo apdrošināšanas iemaksu alga bezdarbnieka pabalsta apmēra noteikšanai tiktu aprēķināta saskaņā ar likuma „Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” 8.panta sestajā daļā noteikto kārtību, veicot atbilstošu pārrēķinu un izmaksājot pieteicējai bezdarbnieka pabalsta starpību. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pieņēma lēmumu, ar kuru pieteicējai piešķīra bezdarbnieka pabalstu, pamatojoties uz likuma „Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” 8.panta pirmajā daļā noteikto vidējo apdrošināšanas iemaksu algu. Pieteicēja vērsās ar pieteikumu Administratīvajā rajona tiesā, uzskatot, ka aprēķinot bezdarbnieka pabalstu, bija jāpiemēro likuma „Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” 8.panta sestā daļa. Kā Administratīvā rajona tiesa, tā arī Administratīvā apgabaltiesa pieteikumu apmierināja. Senāta nolēmumu skatīt šeit.