0,00 EUR

Grozā nav nevienas preces.

JAUTĀJUMI UN ATBILDES Skaidrojums par bilanci un kopīgam projektam saņemto finansējumu, kas darījumu partnerim nav jāatmaksā

Skaidrojums par bilanci un kopīgam projektam saņemto finansējumu, kas darījumu partnerim nav jāatmaksā

Jautājums.  Norvēģijas partneri pārskaita naudu kopējo projektu finansēšanai un neprasa tās atmaksāšanu. Kā šādu darījumu pareizi nosaukt – ziedojums, dāvinājums, lai pareizi sastādīt bilanci? Uz jautājumu atbild Valsts ieņēmumu dienesta speciālisti. Civillikuma 1912.pants nosaka, ka dāvinājums ir tiesisks darījums, ar kuru kāds aiz devības piešķir otram bez atlīdzības kādu mantisku vērtību. Gada pārskatu likuma 4.panta trešā daļa nosaka, ka gada pārskatam ir jāsniedz patiess un skaidrs priekšstats par sabiedrības līdzekļiem, saistībām, finansiālo stāvokli, peļņu vai zaudējumiem un naudas plūsmu. Saskaņā ar šī likuma 22.panta trešo daļu posteņos "Pārējie saimnieciskās darbības ieņēmumi" un "Pārējās saimnieciskās darbības izmaksas" iekļauj attiecīgi sabiedrības saimnieciskās…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valsts ieņēmumu dienestsJautājums.  Norvēģijas partneri pārskaita naudu kopējo projektu finansēšanai un neprasa tās atmaksāšanu. Kā šādu darījumu pareizi nosaukt – ziedojums, dāvinājums, lai pareizi sastādīt bilanci?

Uz jautājumu atbild Valsts ieņēmumu dienesta speciālisti.

Civillikuma 1912.pants nosaka, ka dāvinājums ir tiesisks darījums, ar kuru kāds aiz devības piešķir otram bez atlīdzības kādu mantisku vērtību.

Gada pārskatu likuma 4.panta trešā daļa nosaka, ka gada pārskatam ir jāsniedz patiess un skaidrs priekšstats par sabiedrības līdzekļiem, saistībām, finansiālo stāvokli, peļņu vai zaudējumiem un naudas plūsmu.

Saskaņā ar šī likuma 22.panta trešo daļu posteņos “Pārējie saimnieciskās darbības ieņēmumi” un “Pārējās saimnieciskās darbības izmaksas” iekļauj attiecīgi sabiedrības saimnieciskās darbības ieņēmumus vai izmaksas, kas nav parādītas citos peļņas vai zaudējumu aprēķina posteņos un kas ir radušās saimnieciskās darbības rezultātā vai ir ar to saistītas, vai izriet tieši no tās.

Ja saņemtie naudas līdzekļi darījuma partnerim nav jāatgriež, tad Jūsu sabiedrībai rodas saistību samazinājums un ekonomiskā izdevīguma resursu pieaugums (neatkarīgi no tā, kā darījums definēts – ziedojums vai dāvinājums), kā rezultātā Jūsu sabiedrībai ir jāatzīst ieņēmumi neatmaksājamās summas apmērā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: