Šogad turpināsies mājokļu garantiju atbalsta programma

17
(0)

Ņemot vērā iedzīvotāju lielo interesi par valsts atbalsta saņemšanu mājokļa iegādei, Ministru kabineta sēdē 12. februārī atbalsta programmas īstenošanai piešķirts papildu finansējums 2 809 590 eiro, kas ļaus piešķirt garantijas vēl aptuveni 1478 ģimenēm ar bērniem. Kopējais mājokļu garantiju programmas īstenošanai nepieciešamais finansējums 2019.gadā ir 6,5 milj. eiro. To paredz Ekonomikas ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts “Par pamatbudžeta programmas “Ekonomikas attīstības programma” finanšu līdzekļu izmantošanu”.

Atbalsta programmas ietvaros Altum izsniedz (uz laiku līdz 10 gadiem) un administrē galvojumu personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādība ir vismaz viens nepilngadīgs bērns. ALTUM galvojumu izsniedz pēc tam, kad aizdevējs piešķīris aizdevumu vai rakstiski apliecinājis, ka aizdevums tiks piešķirts. Galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē:

  • • 10% (bet ne vairāk kā 10 000 eiro), ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns;
  • • 15% (bet ne vairāk kā 15 000 eiro), ja ģimenē ir divi bērni;
  • • 20% (bet ne vairāk kā 20 000 eiro), ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu.

No 2018. gada 1. marta garantiju programmas ietvaros valsts atbalstu mājokļa iegādei var saņemt arī jaunie speciālisti vecumā līdz 35 gadiem ar iegūtu augstāko vai profesionālo vidējo izglītību, kuriem apgādībā nav bērnu. Garantijas mājokļa iegādei jaunajiem speciālistiem netiek sniegtas no valsts budžeta finansējuma, bet Altum līdzekļiem. Līdz šim brīdim jaunajiem speciālistiem kopumā piešķirtas 1000 garantijas 7 miljonu eiro apmērā.

Papildu informācija par Mājokļu galvojumu programmu pieejama ALTUM mājaslapā šeit.

Attīstības finanšu institūcija Altum mājokļu garantiju atbalsta programmas ietvaros ģimenēm ar bērniem mājokļu būvniecībai vai iegādei līdz šā gada 12. februārim  piešķīrusi 10 608 mājokļu garantijas par kopējo summu 75,2 miljoni eiro, šajās ģimenēs kopā aug 15 284 bērni.

Novērtējiet šo rakstu
(0)