0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSŠogad vairāk atklāj ēnstrādniekus. Sodi ir bargi!

Šogad vairāk atklāj ēnstrādniekus. Sodi ir bargi!

Valsts darba inspekcija (VDI) pirmajā pusgadā atklājusi 1575 personas, kas nodarbinātas bez rakstveida darba līguma. Tas ir par 27 % vairāk nekā 2011. gada pirmajā pusgadā, kad Darba inspekcija atklāja 1245 nereģistrētus darbiniekus. Arvien vairāk cilvēku bez rakstveida darba līguma tiek nodarbināti individuālo pakalpojumu sniedzēju jomā (frizētavas, apbedīšanas pakalpojumi, ķīmiskās tīrītavas, apavu remonts utt.). Šī gada pirmajā pusgadā tajā atklāti 298 ēnstrādnieki, būvniecībā atklāti 254, bet uzglabāšanas un transporta palīgdarbos (loģistika) atklāti 224 bez rakstveida darba līguma nodarbināto. Pieaudzis arī uzņēmumu skaits, kuros cilvēki tiek nodarbināti, neslēdzot rakstveida darba līgumu. Šogad par darba līguma nenoslēgšanu piemērots 421 administratīvais sods, pērn…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

1 komentārs

Pierakstīties
Paziņot par
1 Komentārs
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
***
***
8 gadi atpakaļ

Ar tādiem soda apmēriem iznīcinās ne jau vienu vien firmiņu. Ierēdņi kož rokā, kura viņus baro. Pareizāk būtu izvest pārrunas, pastāstīt paskaidrot, minēt piemērus, ja otro un trešo reizi atkārtojas vienas un tās pašas kļūdas, tad sākt ar sodu, bet samērīgu, lai uzņēmums varētu turpināt strādāt un maksāt nodokļus. Tagad visām n-tajām iestādēm ir vēlme tikai sodīt, apturēt uzņēmējdarbību, izmest no PVN maksātājiem. Dariet to visu, tikai uzdodiet sev jautājumu, kam Jūs būsiet vajadzīgi?

Valsts darba inspekcija (VDI) pirmajā pusgadā atklājusi 1575 personas, kas nodarbinātas bez rakstveida darba līguma. Tas ir par 27 % vairāk nekā 2011. gada pirmajā pusgadā, kad Darba inspekcija atklāja 1245 nereģistrētus darbiniekus.

Arvien vairāk cilvēku bez rakstveida darba līguma tiek nodarbināti individuālo pakalpojumu sniedzēju jomā (frizētavas, apbedīšanas pakalpojumi, ķīmiskās tīrītavas, apavu remonts utt.). Šī gada pirmajā pusgadā tajā atklāti 298 ēnstrādnieki, būvniecībā atklāti 254, bet uzglabāšanas un transporta palīgdarbos (loģistika) atklāti 224 bez rakstveida darba līguma nodarbināto.

Pieaudzis arī uzņēmumu skaits, kuros cilvēki tiek nodarbināti, neslēdzot rakstveida darba līgumu. Šogad par darba līguma nenoslēgšanu piemērots 421 administratīvais sods, pērn – 383. Palielinoties ēnstrādnieku skaitam un atkārtotas nereģistrētās nodarbinātības gadījumiem, par 70 % pieaudzis arī piemēroto administratīvo sodu apjoms. 2012. gada pirmajos sešos mēnešos piemēroti administratīvie sodi par kopējo summu Ls 578 095. Administratīvo soda summas pieaugums galvenokārt skaidrojams ar atkārtotas nelegālās nodarbinātības gadījumiem.

Jāvērš uzmanība, ka VDI būtiski pilnveidojusi savas darba metodes nereģistrētās nodarbinātības atklāšanā. Arī cilvēki arvien biežāk informē inspekciju par nodarbināšanu bez rakstveida darba līguma. Lai nodrošinātu iespēju operatīvi un ērti paziņot  par nereģistrētās nodarbinātības gadījumiem, izveidota e-pasta adrese nelegals@vdi.gov.lv, kā arī iespēja ziņot tiešsaistē VDI interneta mājas lapā www.vdi.gov.lv. Par nereģistrētās nodarbinātības faktu iespējams ziņot arī uz anonīmo uzticības tālruni 67312176.

Atgādinām, ka pirmajā reizē par nodarbināšanu bez rakstveida darba līguma Darba inspekcija soda ar administratīvo sodu no Ls 750 līdz Ls 5000. Par gada laikā atklātu atkārtotu pārkāpumu var tikt piemērots administratīvo sods no Ls 5000 līdz Ls 10 000.

 

Par ceturtdaļu pieaudzis atklāto ēnstrādnieku skaits

Valsts darba inspekcija (turpmāk – Darba inspekcija) 2012. gada pirmajā pusgadā atklājusi 1575 personas, kas nodarbinātas bez rakstveida darba līguma. Tas ir par 27 procentiem vairāk nekā 2011. gada pirmajā pusgadā, kad Darba inspekcija atklāja 1245 nereģistrētus darbiniekus.

Arvien vairāk cilvēku bez rakstveida darba līguma tiek nodarbināti individuālo pakalpojumu sniedzēju jomā (frizētavas, apbedīšanas pakalpojumi, ķīmiskās tīrītavas, apavu remonts utt.). Šī gada pirmajā pusgadā tajā atklāti 298 ēnstrādnieki, būvniecībā atklāti 254, bet uzglabāšanas un transporta palīgdarbos (loģistika) atklāti 224 bez rakstveida darba līguma nodarbināto.

Pieaudzis arī uzņēmumu skaits, kuros cilvēki tiek nodarbināti, neslēdzot rakstveida darba līgumu. Šogad par darba līguma nenoslēgšanu tika piemērots 421 administratīvais sods, pērn – 383. Palielinoties ēnstrādnieku skaitam un atkārtotas nereģistrētās nodarbinātības gadījumiem, par 70 procentiem pieaudzis arī piemēroto administratīvo sodu apjoms. 2012. gada pirmajos sešos mēnešos piemēroti administratīvie sodi par kopējo summu Ls 578 095 (pērn šajā pašā laika periodā Ls 341 635). Administratīvo soda summas pieaugums galvenokārt skaidrojams ar atkārtotas nelegālās nodarbinātības gadījumiem.

Konstatēto pārkāpumu statistika pieaugusi, jo Darba inspekcija būtiski pilnveidojusi savas darba metodes nereģistrētās nodarbinātības atklāšanā. Tāpat arī ir pozitīva tendence, ka sabiedrība arvien biežāk informē Darba inspekciju par nodarbināšanu bez rakstveida darba līguma.

Lai nodrošinātu iespēju operatīvi un ērti paziņot Darba inspekcijai par nereģistrētās nodarbinātības gadījumiem, izveidota e-pasta adrese nelegals@vdi.gov.lv, kā arī iespēja ziņot tiešsaistē Darba inspekcijas interneta mājas lapā www.vdi.gov.lv. Par nereģistrētās nodarbinātības faktu iespējams ziņot arī uz anonīmo uzticības tālruni 67312176.

Darba inspekcija atgādina, ka pirmajā reizē par nodarbināšanu bez rakstveida darba līguma Darba inspekcija soda ar administratīvo sodu no Ls 750 līdz Ls 5000. Par gada laikā atklātu atkārtotu pārkāpumu var tikt piemērots administratīvo sods no Ls 5000 līdz Ls 10 000.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: