0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSStarptautiskajiem kravu pārvadājumiem pēc Brexit jārēķinās ar muitas un robežkontroli

Starptautiskajiem kravu pārvadājumiem pēc Brexit jārēķinās ar muitas un robežkontroli

Satiksmes ministrija

No 2021. gada 1. janvāra, beidzoties Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās pārejas periodam no Eiropas Savienības (ES), starptautiskajiem kravu pārvadājumiem būtisku izmaiņu nav. Pārvadātājam ir jābūt licencei, kā arī jārēķinās ar muitas un robežkontroli, kas prasīs vairāk laika un radīs papildu izmaksas. Starptautiskajos kravu autopārvadājumos starp Latviju un AK ar Latvijā reģistrētu kravas transportlīdzekli ar kopējo pieļaujamo masu līdz 3.5 tonnām būtisku izmaiņu nav.  Attiecīgajam transportlīdzeklim ir nepieciešama Autotransporta direkcijas izsniegta elektroniska licences kartīte starptautiskajiem kravas autopārvadājumiem. No 2022. gada 21. februāra kravas transportlīdzekļiem ar kopējo pieļaujamo masu no 2.5 līdz…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Copyright: ©brainwashed 4 you – stock.adobe.com

No 2021. gada 1. janvāra, beidzoties Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās pārejas periodam no Eiropas Savienības (ES), starptautiskajiem kravu pārvadājumiem būtisku izmaiņu nav. Pārvadātājam ir jābūt licencei, kā arī jārēķinās ar muitas un robežkontroli, kas prasīs vairāk laika un radīs papildu izmaksas.

Starptautiskajos kravu autopārvadājumos starp Latviju un AK ar Latvijā reģistrētu kravas transportlīdzekli ar kopējo pieļaujamo masu līdz 3.5 tonnām būtisku izmaiņu nav.  Attiecīgajam transportlīdzeklim ir nepieciešama Autotransporta direkcijas izsniegta elektroniska licences kartīte starptautiskajiem kravas autopārvadājumiem. No 2022. gada 21. februāra kravas transportlīdzekļiem ar kopējo pieļaujamo masu no 2.5 līdz 3.5 tonnām būs nepieciešama Eiropas Kopienas atļaujas apliecināta kopija. Savukārt pārvadājumi ar vieglajām pasažieru automašīnām netiek regulēti.

Jāatceras, ka, iebraucot AK, ir atjaunota robežkontrole un muitas kontrole, līdz ar to kravām ir  nepieciešams kārtot muitas formalitātes, kas paildzinās pārvadājuma laiku un radīs papildu izmaksas. Tāpat pārvadātājiem ir jāņem vērā, ka, šķērsojot robežu, tiks pārbaudīti fitosanitārie un veterinārie sertifikāti, ja kravā ir augu vai dzīvnieku izcelsmes preces.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: