Seminārā skaidro par jaunumiem autoratlīdzības izmaksāšanā

Kultūras ministrija (KM) sadarbībā ar  Labklājības ministriju (LM) un sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA), Veselības ministriju (VM) un Valsts ieņēmumu dienestu () 7.decembrī rīkoja informatīvu semināru, kurā  tika izskaidrotas nākamgad gaidāmās izmaiņas valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās un to ietekme uz valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem – par šiem jautājumiem informēja LM Sociālās apdrošināšanas departamenta direktores vietniece Airīna Dreimane un VSAA Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Anita Jakseboga.

  • Semināra uzstāšanās sākas 1:37 minūtē. Video vēlams skatīt Google Crome pārlūkā. 

Izmaiņas iedzīvotāju ienākuma nodokļa () likmes piemērošanā autoratlīdzības izmaksai un likmes piemērošanu nerezidentiem, kā arī informāciju par attaisnotajiem izdevumiem izklāstīs VID Nodokļu pārvaldes Fizisko personu nodokļu daļas Pirmās nodaļas metodikas nodaļas vadītāja Inese Kemzāne.

Par izmaiņām Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas skar autoratlīdzību izmaksātājus un saņēmējus, informēs VM valsts sekretāra vietniece veselības politikas jautājumos Daina Mūrmane – Umbraško un Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece Anita Jurševica.

Semināra darba kārtība

Jau ziņots – lai uzlabotu autoratlīdzību saņēmēju sociālo nodrošinājumu, veiktas izmaiņas likumā Par valsts sociālo apdrošināšanu. Tās paredz 5% iemaksu no autoratlīdzības novirzīt radošo personu sociālajām garantijām; 5% iemaksas veic autoratlīdzības izmaksātājs un tas tiek uzkrāts radošo personu nākotnes pensijām.

Tāpat apstiprināts un stāsies spēkā KM izstrādātais Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likums, kas paredz finansiālu atbalstu profesionālām radošajām personām radošās dīkstāves posmos, tostarp pārejošas darba nespējas laikā, un vecumā – ārstniecības un komunālo maksājumu daļējai segšanai. Atbalsta programmu administrēs Valsts kultūrkapitāla fonds.

Līdzīgie raksti:

Atstāt komentāru

Please Login to comment
  Subscribe  
Paziņot par