0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSTuvāko gadu prioritātes nodarbinātības un sociālās iekļaušanas veicināšanai

Tuvāko gadu prioritātes nodarbinātības un sociālās iekļaušanas veicināšanai

Eiropas Savienībā šobrīd norit aktīvs darbs pie Eiropas Sociālā fonda (ESF) ieguldījumu virzienu plānošanas nākamajam plānošanas periodam. Saistībā ar to Eiropas Komisija plāno formulēt savu pozīciju par jomām, kurās Latvijai ieteiks novirzīt piešķirto ESF finansējumu. Labklājības ministrija (LM) laika periodam no 2014. līdz 2020.gadam izvirzījusi vairākus iespējamos ESF ieguldījumu virzienus nodarbinātības un sociālās iekļaušanas veicināšanai. Par to LM informēja Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļaušanas direktorāta pārstāvjus viņu vizītes laikā Latvijā. Kā galveno ieguldījumu virzienu 2014.-2020. gadam LM plāno aktīvās darba tirgus politikas pasākumu īstenošanu. Būtiskākās šī virziena aktivitātes ir apmācību pasākumu īstenošana bezdarbniekiem un darba meklētājiem, īpaši pasākumi…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Eiropas Savienībā šobrīd norit aktīvs darbs pie Eiropas Sociālā fonda (ESF) ieguldījumu virzienu plānošanas nākamajam plānošanas periodam. Saistībā ar to Eiropas Komisija plāno formulēt savu pozīciju par jomām, kurās Latvijai ieteiks novirzīt piešķirto ESF finansējumu. Labklājības ministrija (LM) laika periodam no 2014. līdz 2020.gadam izvirzījusi vairākus iespējamos ESF ieguldījumu virzienus nodarbinātības un sociālās iekļaušanas veicināšanai. Par to LM informēja Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļaušanas direktorāta pārstāvjus viņu vizītes laikā Latvijā. Kā galveno ieguldījumu virzienu 2014.-2020. gadam LM plāno aktīvās darba tirgus politikas pasākumu īstenošanu. Būtiskākās šī virziena aktivitātes ir apmācību pasākumu īstenošana bezdarbniekiem un darba meklētājiem, īpaši pasākumi jauniešu bezdarbnieku iesaistīšanai darba tirgū, nodarbinātības pasākumi bezdarbniekiem ar invaliditāti un ilgstošajiem bezdarbniekiem. LM izteica priekšlikumu daļu ESF resursu novirzīt vietējo nodarbinātības iniciatīvu atbalstam atbilstoši vietējo pašvaldību apzinātajām vajadzībām un izstrādātajam nodarbinātības veicināšanas plānam. ESF programmas ietvaros LM saskata plašas sadarbības iespējas ar darba devējiem un sociālo partneru organizācijām vismaz šādos virzienos:
  • darba tirgus pieprasījuma un piedāvājuma prognozēšana,
  • situācijas darba apstākļu jomā uzlabošana (sniedzot nepieciešamo konsultatīvo atbalstu negadījumu un pārkāpumu prevencijai),
  • atbalsts gados vecāku strādājošo nodarbinātības iespēju paildzināšanai (piedāvājot karjeras konsultācijas, apmācības, darba vietas pielāgojumus).
Vienlaikus LM atbalsta EK pārstāvju viedokli, ka ESF līdzekļi turpmākajos gados, tāpat kā līdz šim, būtu jāiegulda izglītībā. Īpaši pasākumos, kas atbalstītu iekļaujošu jeb pieejamu izglītību ikvienam bērnam, neatkarīgi no viņa veselības vai materiālā stāvokļa, arī mūžizglītības pasākumos.