0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESUz portāla lasītāju jautājumiem atbild VID konsultanti

Uz portāla lasītāju jautājumiem atbild VID konsultanti

Jautājums. Vai uzņēmums var piemērot atlaides ziedojumiem par 2012. gadu saskaņā ar Uzņēmuma ienākuma nodokļa 20.pantu, ja uzņēmumam uz 01.02.2012. ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa parāds, bet citu nodokļu parādu nav? Adbildes uz portāla lasītāju iesūtītajiem jautājumiem sagatavojuši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) konsultanti. Saskaņā ar likuma „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” 20.1panta ceturto daļu nodokļa atlaidi ziedotājiem nepiemēro maksātājiem, kuriem taksācijas perioda otrā mēneša pirmajā datumā ir nodokļa parādi par iepriekšējiem gadiem. Aizpildot uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju par 2012.gadu, nodokļa atlaidi ziedotājiem piemēro, ja ziedotājam 2012.gada 1.februārī nav bijuši uzņēmumu ienākuma nodokļa parādi par iepriekšējiem gadiem. Tādējādi iedzīvotāju ienākuma nodokļa parāds neierobežo…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

1 komentārs

Pierakstīties
Paziņot par
1 Komentārs
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
***
***
10 gadi atpakaļ

Labdien! Lūdzu papildiniet atbildi, kas domāts noteikumos ar citu personu? “Par komandējumu šo noteikumu izpratnē uzskatāms ar komersanta,…vadītāja rakstisku rīkojumu apstiprināts.. darbinieka,…un citas fiziskās personas,kura nav darba attiecībās ar institūciju, kas sūta to komandējumā, un kura savu darbu nepilda savas saimnieciskās darbības ietvaros (ja personas komandējums ir saistīts ar tādu mērķu sasniegšanu un uzdevumu veikšanu, kuri paredzēti attiecīgās institūcijas statūtos (nolikumā)) (turpmāk − darbinieks), brauciens uz noteiktu laiku uz citu apdzīvotu vietu Latvijas Republikā vai, ja darbinieka pastāvīgā darba vieta ir ārvalstī, − ārvalstī, vai uz ārvalstīm, kā arī no ārvalstīm uz Latvijas Republiku (ja darbinieka pastāvīgā darba vieta ir… Vairāk »

Jautājums. Vai uzņēmums var piemērot atlaides ziedojumiem par 2012. gadu saskaņā ar Uzņēmuma ienākuma nodokļa 20.pantu, ja uzņēmumam uz 01.02.2012. ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa parāds, bet citu nodokļu parādu nav? Adbildes uz portāla lasītāju iesūtītajiem jautājumiem sagatavojuši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) konsultanti. Saskaņā ar likuma „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” 20.1panta ceturto daļu nodokļa atlaidi ziedotājiem nepiemēro maksātājiem, kuriem taksācijas perioda otrā mēneša pirmajā datumā ir nodokļa parādi par iepriekšējiem gadiem. Aizpildot uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju par 2012.gadu, nodokļa atlaidi ziedotājiem piemēro, ja ziedotājam 2012.gada 1.februārī nav bijuši uzņēmumu ienākuma nodokļa parādi par iepriekšējiem gadiem. Tādējādi iedzīvotāju ienākuma nodokļa parāds neierobežo nodokļa maksātāja tiesības piemērot uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi ziedotājiem, ievērojot likuma „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” 20.1panta nosacījumus.   Jautājums.  Uzņēmums apmaksājis lidmašīnas biļeti vadītājam un citai personai, kas nav uzņēmuma darbinieks, bet ir nepieciešams līdzi, jo tuvākajā laikā būs nepieciešami viņa pakalpojumi-konsultācijas, tiks slēgts darba līgums. Vai šai gadījumā var atskaitīt izdevumus par lidmašīnas biļeti uz saimnieciskajiem izdevumiem? Vēl ir apmaksāta aviobiļete cita uzņēmuma pārstāvim, kurš sniedz pakalpojumus (slēgts līgums) uzņēmumam, kurš apmaksāja biļeti, jo arī šī uzņēmuma pakalpojumu sfērā ir ar internetveikalu uzturēšana, kā dēļ viņš ir līdzi komandējumā, jo ir nepieciešams būt līdzi, lai iegūtu nepieciešamo informāciju. Vai arī šajā situācijā var atskaitīt izdevumus par lidmašīnas biļeti uz saimnieciskajiem izdevumiem?   Jautājumā netiek sniegta pilna informācija par izbrauciena mērķiem un iesaistītajām personām. Vispārīgā gadījumā, ja aviobiļetes iegādes izdevumi nav radušies saistībā ar sabiedrības amatpersonu vai darbinieku komandējumiem vai darba braucieniem, tad uzņēmumu ienākuma nodokļa aprēķināšanas vajadzībām tie ir uzskatāmi par izdevumiem, kuri nav tieši saistīti ar saimniecisko darbību un par to summu palielina ar uzņēmumu ienākuma nodokli apliekamo ienākumu, izdevumu summai piemērojot koeficientu 1,5, saskaņā ar likuma „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” 4.panta pirmo daļu.