0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSVai darba devējs var ievākt informāciju par amata kandidātu?

Vai darba devējs var ievākt informāciju par amata kandidātu?

Datu Valsts inspekcija

Jautājums: Vai darba devējs var ievākt informāciju par amata kandidātu, ja tas nav devis piekrišanu šādai datu apstrādei? Atbildi sniedz Datu valsts inspekcija: Ja personas datu apstrādei ir nodrošināts cits tiesiskais pamats tad var. Nav izslēgti gadījumi kad informācijas iegūšanas pienākumu par jauno darbinieku var noteikt likums (piemēram, attiecībā uz pārbaudi par to, ka inkasatoriem nevar būt iepriekšējas sodāmības), šādu apstrādi var balstīt arī uz pārziņa leģitīmajām interesēm – tomēr šajā gadījumā ir īpaši svarīgi no darba devēja puses veikt rūpīgu līdzsvarošanas testu. Saprotams, ka informācijas par kompānijas finanšu direktoru vākšanai…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
"Nedrīkst" nozīmē – nedrīkst!
Ilustrācija: © vchalup – stock.adobe.com

Jautājums: Vai darba devējs var ievākt informāciju par amata kandidātu, ja tas nav devis piekrišanu šādai datu apstrādei?

Atbildi sniedz Datu valsts inspekcija:

Ja personas datu apstrādei ir nodrošināts cits tiesiskais pamats tad var. Nav izslēgti gadījumi kad informācijas iegūšanas pienākumu par jauno darbinieku var noteikt likums (piemēram, attiecībā uz pārbaudi par to, ka inkasatoriem nevar būt iepriekšējas sodāmības), šādu apstrādi var balstīt arī uz pārziņa leģitīmajām interesēm – tomēr šajā gadījumā ir īpaši svarīgi no darba devēja puses veikt rūpīgu līdzsvarošanas testu. Saprotams, ka informācijas par kompānijas finanšu direktoru vākšanai var būt krietni vairāk pamata, kā piemēram, vērtējot kāds ir bijis sētnieka amata kandidāta līdzšinējais dzīvesgājums.

Līdzsvarošanas testa veikšana un līdz ar to informācijas izprasīšanas pamatošana būs darba devēja pienākums. Inspekcija vērš uzmanību, ka ne visos gadījumos būs iespējams pamatot kāpēc ir nepieciešams ievākt informāciju par jaunpieņemamu darbinieku.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: