0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESVai darbinieka darbnespēja atvaļinājuma laikā tiek ieskaitīta atvaļinājumā?

Vai darbinieka darbnespēja atvaļinājuma laikā tiek ieskaitīta atvaļinājumā?

Darba likuma 150.panta sestā daļa nosaka, ka ikgadējo atvaļinājumu pārceļ vai pagarina darbinieka pārejošas darbnespējas gadījumā. Turklāt darbiniekam ir tiesības uz ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma pārcelšanu vai pagarināšanu arī tādā gadījumā, ja darbinieka ikgadējā atvaļinājuma laikā ir iestājusies pārejoša darbnespēja sakarā ar līdz 14 gadus veca slima bērna kopšanu. Līdz ar to, iestājoties darbnespējai atvaļinājuma laikā, pusēm ir jāvienojas par to, vai atvaļinājums tiek pārcelts vai pagarināts.Protams, ka praksē var rasties strīds par to, ka, piemēram, darbinieks vēlas pagarināt atvaļinājumu, savukārt darba devējs – pārcelt, taču…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Oskaja
Atbildi sagatavojusi Gita Oškāja, zvērinātu advokātu biroja A.Kazačkovs un partneri zvērināta advokāte

Darba likuma 150.panta sestā daļa nosaka, ka ikgadējo atvaļinājumu pārceļ vai pagarina darbinieka pārejošas darbnespējas gadījumā. Turklāt darbiniekam ir tiesības uz ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma pārcelšanu vai pagarināšanu arī tādā gadījumā, ja darbinieka ikgadējā atvaļinājuma laikā ir iestājusies pārejoša darbnespēja sakarā ar līdz 14 gadus veca slima bērna kopšanu. Līdz ar to, iestājoties darbnespējai atvaļinājuma laikā, pusēm ir jāvienojas par to, vai atvaļinājums tiek pārcelts vai pagarināts.

Protams, ka praksē var rasties strīds par to, ka, piemēram, darbinieks vēlas pagarināt atvaļinājumu, savukārt darba devējs – pārcelt, taču skaidra risinājuma šādai situācijai nav. Proti, pie šādas situācijas būtiski noskaidrot, kāds ir darba devēja atteikuma pagarināt atvaļinājuma iemeslu, jo darbiniekam ir likumiskas tiesības uz atpūtu, un nepārtraukts atvaļinājums vairāk atbilst darbinieka interesēm.

Uz citiem ar atvaļinājuma tematiku saistītiem jautājumiem zvērināta advokāte Gita Oškāja sniedz atbildes žurnāla BILANCES JURIDISKIE PADOMI jūnija numurā.

Žurnālu var abonēt šeit.

Ja jums ir jautājumi  zvērinātai advokātei darba tiesisko atiecību sakarā, rakstiet: [email protected]