0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESVai drīkst veikt PVN korekciju, ja parādnieks ir izslēgts no komercreģistra?

Vai drīkst veikt PVN korekciju, ja parādnieks ir izslēgts no komercreģistra?

Jautājums: Vai drīkst veikt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) korekciju, ja parādnieks ir izslēgts no komercreģistra?   Uz šo jautājumu atbildi sniegusi INA SPRIDZĀNE, SIA Leinonen nodokļu konsultante Ar UIN apliekamā ienākuma un PVN korekcijas bez riska var veikt tikai tad, ja nodokļu maksātājs atbilst visiem attiecīgajos likumos noteiktajiem nosacījumiem un tā rīcībā ir pierādījumi tam, ka likumos noteiktie nosacījumi ir izpildīti. Ne vienmēr kreditors var paspēt reaģēt un sākt nodokļu likumos paredzētās darbības. Var izrādīties, ka Uzņēmumu reģistrs debitora, piemēram, SIA A, pieļauto pārkāpumu rezultātā ir pieņēmis lēmumu par SIA A…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Jautājums: Vai drīkst veikt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) korekciju, ja parādnieks ir izslēgts no komercreģistra?

 

ina-spridzane
Ina Spridzāne. Aivara Siliņa foto

Uz šo jautājumu atbildi sniegusi INA SPRIDZĀNE, SIA Leinonen nodokļu konsultante

Ar UIN apliekamā ienākuma un PVN korekcijas bez riska var veikt tikai tad, ja nodokļu maksātājs atbilst visiem attiecīgajos likumos noteiktajiem nosacījumiem un tā rīcībā ir pierādījumi tam, ka likumos noteiktie nosacījumi ir izpildīti.

Ne vienmēr kreditors var paspēt reaģēt un sākt nodokļu likumos paredzētās darbības. Var izrādīties, ka Uzņēmumu reģistrs debitora, piemēram, SIA A, pieļauto pārkāpumu rezultātā ir pieņēmis lēmumu par SIA A darbības izbeigšanu, sabiedrība ir likvidēta un izslēgta no Uzņēmumu reģistra. Kreditoram šajā situācijā nebūs iespējams ne tikai mēģināt atgūt zaudēto parādu, bet arī par zaudēto parādu samazināt ar uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN) apliekamo ienākumu, jo kreditora rīcībā nav tiesas sprieduma par parāda piedziņu un tiesu izpildītāja akta par piedziņas neiespējamību. Tomēr, ja debitora parāds nepārsniedz 426,86 eiro, kreditors šajā situācijā varētu veikt PVN korekciju, ja ir izpildīti visi vispārējie nosacījumi korekcijas veikšanai un tā rīcībā ir dokumenti, kas apliecina, ka ir veiktas pierādāmas darbības parāda atgūšanai, piemēram, ir vismaz sarakste par parāda samaksu.

Atbilstoši valsts uzstādījumam attīrīt uzņēmējdarbības vidi no fiktīviem uzņēmumiem un uzņēmumiem, kuri saimniecisko darbību faktiski neveic, arī Valsts ieņēmumu dienests (VID) aktīvi iniciē uzņēmumu likvidāciju. Šī iemesla dēļ saimnieciskās darbības izbeigšana pēc VID vai Uzņēmumu reģistra iniciatīvas ir diezgan izplatīta, tāpēc uzņēmīgākie kreditori mēģina apstrīdēt šādus Uzņēmuma reģistra lēmumus, ja ir aizskartas kreditoru tiesības atgūt parādus. Tas ir vēl viens iemesls, lai pārskatītu debitoru uzraudzības  un kontroles procesus un paanalizētu, vai nav nepieciešams tam veltīt lielāku uzmanību.

spridzane

Detalizēta informācija pārskatāmas tabulas veidā par nosacījumiem, kas ir jāizpilda, lai nodokļa maksātājs varētu veikt UIN un PVN korekcijas par zaudētajiem parādiem ir lasāma žurnāla BILANCE septembra pirmajā numurā.

Par žurnāla iegādi vai abonēšanu uzziniet vairāk ŠEIT.