0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESVai mainījusies aprēķinu kārtība, ja atvaļinājums iekrīt svētku dienās?

Vai mainījusies aprēķinu kārtība, ja atvaļinājums iekrīt svētku dienās?

Jautājums: Vai ir kādas izmaiņas saistībā ar atvaļinājuma dienu pārcelšanu, ja atvaļinājuma periodā "iekrīt" svētku dienās? Ja atvaļinājuma periods par svētku dienām nepagarinās - kā jāaprēķina atvaļinājuma periodā esošā svētku diena? Atbildi sagatavoja žurnāla BILANCE galvenā redaktore MAIJA GREBENKO, Mg.sci.oec.,praktiskās grāmatvedības speciāliste un konsultante, ISO sertificēto grāmatvežu asociācijas valdes locekle. Ar svētku dienām nekas nav mainīts, un par to ir iespējams pārliecināties, lasot Darba likumu. Praksē situācijas mēdz būt divējādas: darbinieks prasa piešķirt atvaļinājumu uz kalendāro periodu, piemēram, 2 nedēļām; darbinieks prasa piešķirt atvaļinājumu no datuma līdz datumam. Pirmajā gadījumā grāmatvedis skaita 14 kalendārās dienas, neskaitot šajā periodā svētku dienas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Grebenko_fotoJautājums: Vai ir kādas izmaiņas saistībā ar atvaļinājuma dienu pārcelšanu, ja atvaļinājuma periodā "iekrīt" svētku dienās? Ja atvaļinājuma periods par svētku dienām nepagarinās - kā jāaprēķina atvaļinājuma periodā esošā svētku diena?

Atbildi sagatavoja žurnāla BILANCE galvenā redaktore MAIJA GREBENKO, Mg.sci.oec.,praktiskās grāmatvedības speciāliste un konsultante, ISO sertificēto grāmatvežu asociācijas valdes locekle.

Ar svētku dienām nekas nav mainīts, un par to ir iespējams pārliecināties, lasot Darba likumu. Praksē situācijas mēdz būt divējādas:

  • darbinieks prasa piešķirt atvaļinājumu uz kalendāro periodu, piemēram, 2 nedēļām;
  • darbinieks prasa piešķirt atvaļinājumu no datuma līdz datumam.

Pirmajā gadījumā grāmatvedis skaita 14 kalendārās dienas, neskaitot šajā periodā svētku dienas (atvaļinājums "pagarinās"). No 28 kalendāra dienām atskaita 14, paliek 14 neizmantotas kalendāra dienas.

Otrajā gadījumā grāmatvedis atvaļinājuma periodā saskaita kalendāra dienas, neiekļaujot to sastāvā svētku dienas. Rezultātā atvaļinājums tiek izmantots mazākā dienu skaitā un atvaļinājuma neizmantoto kalendāro dienu skaits iznāk lielāks.