0,00 EUR

Grozā nav nevienas preces.

JAUTĀJUMI UN ATBILDES Vai papildatvaļinājumu par trim bērniem var piešķirt arī sestdienā un svētdienā?

Vai papildatvaļinājumu par trim bērniem var piešķirt arī sestdienā un svētdienā?

Jautājums. Darbinieks strādā summētu darba laiku.Viņam tiek piešķirts papildatvaļinājums par trim bērniem no piektdienas līdz svētdienai.Grāmatvedis atvaļinājumu aprēķina tikai par vienu darba dienu - piektdienu. Gribu noskaidrot, vai ir pareizi noformēts atvaļinājums, piešķirot to  no piektdienas līdz svētdienai, jo sestdiena un svētdiena nav darba dienas? Atbildi sniedz Aivis Vincevs, Valsts darba inspekcijas eksperts ārējo sakaru jautājumos. Darba likuma 151. panta 1. daļas 1. punkts nosaka, ka ikgadējo apmaksāto papildatvaļinājumu piešķir darbiniekiem, kuriem ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 16 gadiem vai bērns invalīds līdz 18 gadu vecumam - trīs darba dienas. Tātad sestdiena un svētdiena netiek uzskatīta par papildatvaļinājuma izmantošanas dienām.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Jautājums. Darbinieks strādā summētu darba laiku.Viņam tiek piešķirts papildatvaļinājums par trim bērniem no piektdienas līdz svētdienai.Grāmatvedis atvaļinājumu aprēķina tikai par vienu darba dienu – piektdienu. Gribu noskaidrot, vai ir pareizi noformēts atvaļinājums, piešķirot to  no piektdienas līdz svētdienai, jo sestdiena un svētdiena nav darba dienas?

Atbildi sniedz Aivis Vincevs, Valsts darba inspekcijas eksperts ārējo sakaru jautājumos.

Darba likuma 151. panta 1. daļas 1. punkts nosaka, ka ikgadējo apmaksāto papildatvaļinājumu piešķir darbiniekiem, kuriem ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 16 gadiem vai bērns invalīds līdz 18 gadu vecumam – trīs darba dienas. Tātad sestdiena un svētdiena netiek uzskatīta par papildatvaļinājuma izmantošanas dienām.

Taču summētā darba laika ietvaros darba diena var tikt nozīmēta arī sestdienā un svētdienā. Ja saskaņā ar darba grafiku darbiniekam bijis jāstrādā piektdien, sestdien un svētdien, tad darba devējam un darbiniekam vienojoties, papildatvaļinājums var tikt piešķirts piektdienā, sestdienā un svētdienā, attiecīgi izmaksājot kompensāciju par visām trim dienām.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: