Vai par aprīlī dīkstāvē esošajiem darbiniekiem pieteikt dīkstāvi varēja tikai līdz 8. maijam?

PLZ.lv redakcija

(0)
Foto: Tim Gouw from Pexels

Darba devējus sagaidījis kāds pārsteigums – Valsts ieņēmumu dienests (VID) mājaslapā norādījis, ka dīkstāvē esošie uzņēmēji dīkstāves pabalstam saviem darbiniekiem varēs pieteikties līdz pat šī gada 30. jūnijam, taču turpmāk dīkstāves pabalstam var pieteikties tikai par kārtējo mēnesi.

Tas nozīmē, ka dīkstāves pabalstam par aprīli iesniegumu var iesniegt līdz 8. maijam, par maiju – līdz 30. maijam, bet par jūniju – līdz 30. jūnijam.

To paredz 7. maijā valdības sēdē pieņemtie Ekonomikas ministrijas iesniegtie Ministru kabineta noteikumi Nr. 269 Rīgā “Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 26. marta noteikumos Nr. 165 “Noteikumi par Covid-19 izraisītās krīzes skartiem darba devējiem, kuri kvalificējas dīkstāves pabalstam un nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadalei termiņos vai atlikšanai uz laiku līdz trim gadiem””

Noteikumi stājušies spēkā sestdien, 9. maijā un tātad netika paredzēts nekāds pārejas posms par aprīli!

Attiecīgi, ja kāds darba devējs nepaguva par aprīlī dīkstāvē esošajiem darbiniekiem iesniegt ziņas VID elektroniskās deklarēšanās sistēmā, tad no pirmdienas, 11. maija, to vairs nevar izdarīt, lai gan iepriekš VID sagatavotajās vadlīnijās, kas vēl bija lasāmas VID mājaslapā arī pirmdienas rītā, bija minēts, ka “Lai pieteiktos dīkstāves pabalstam, krīzes skartais darba devējs iesniedz VID EDS līdz 2020.gada 30. aprīlim dīkstāves pabalsta iesniegumu par laikposmu no 2020. gada 14. marta līdz 31. martam un turpmāk līdz nākamā mēneša 30. datumam.

Dīkstāves pabalstu turpmāk varēs saņemt arī tie darbinieki, kuri veic saimniecisko darbību, taču viņu ienākumi no tās nepārsniedz 430 eiro mēnesī. Par šādiem darbiniekiem uzņēmums var iesniegt VID dīkstāves pabalsta iesniegumu arī par laikposmu no 2020. gada 14. marta līdz 30. aprīlim, taču tas jāizdara divu nedēļu laikā no šo grozījumu spēkā stāšanās dienas, tas ir, līdz 25. maijam.

P.S. Pēc pēdējām ziņām valdība varētu tomēr šo steigā pieņemto lēmumu operatīvi pārskatīt un pagarināt pieteikšanās termiņu dīkstāves pabalstam.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)