0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIVai var mainīt VID noteikto prognozēto neapliekamo minimumu?

Vai var mainīt VID noteikto prognozēto neapliekamo minimumu?

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Jautājums: Kā mainīt Valsts ieņēmumu dienesta prognozēto mēneša neapliekamo minimumu (ja ir piemērots maksimālais 300 eiro apmērs) uz aprēķinātu diferencētu neapliekamo minimumu (249 eiro, kas aprēķināts no bruto darba algas 720 eiro)? Atbildi sniedz Marija Radzjušonoka, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes galvenā nodokļu inspektore: Šāgada sākumā tika paziņots aprēķinātais prognozētais neapliekamais minimums laika periodam no 1. janvāra līdz 31. jūlijam. Ja darbinieks nevēlas šo aprēķināto neapliekamo minimumu piemērot pilnā apmērā, tad viņam jāvienojas ar uzņēmuma grāmatvedi, ka tiek neapliekamais minimums tiek piemērots mazākā apmērā. Savukārt, ja darbinieks vispār nevēlas piemērot prognozēto…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Neapliekamā minimuma kontrole gada laikā
Foto: Two Paddles Axe and Leatherwork – Unsplash

Jautājums: Kā mainīt Valsts ieņēmumu dienesta prognozēto mēneša neapliekamo minimumu (ja ir piemērots maksimālais 300 eiro apmērs) uz aprēķinātu diferencētu neapliekamo minimumu (249 eiro, kas aprēķināts no bruto darba algas 720 eiro)?

Atbildi sniedz Marija Radzjušonoka, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes galvenā nodokļu inspektore:

Šāgada sākumā tika paziņots aprēķinātais prognozētais neapliekamais minimums laika periodam no 1. janvāra līdz 31. jūlijam. Ja darbinieks nevēlas šo aprēķināto neapliekamo minimumu piemērot pilnā apmērā, tad viņam jāvienojas ar uzņēmuma grāmatvedi, ka tiek neapliekamais minimums tiek piemērots mazākā apmērā. Savukārt, ja darbinieks vispār nevēlas piemērot prognozēto neapliekamo minimumu, tad viņam ir iespēja savā elektroniskajā algas nodokļu grāmatiņā (VID EDS) veikt atzīmi par neapliekamā minimuma nepiemērošanu.

Atbilde uz jautājumu izskanēja Valsts ieņēmumu dienesta organizētā tiešsaistes seminārā “Algas nodokļu aprēķins 2021. gadā”.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: