0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIValdība atrod iespējas ietaupīt 61 miljonu eiro

Valdība atrod iespējas ietaupīt 61 miljonu eiro

Pirmdien, 28.augustā Ministru kabineta (MK) ārkārtas sēdē tika skatīti valsts budžeta izdevumu pārskatīšanas rezultāti un priekšlikumi to izmantošanai 2018.gada budžeta izstrādes procesā. Pārskatot valsts budžeta izdevumus un sekmīgas sadarbības ar nozaru ministrijām rezultātā, sagatavoti priekšlikumi par valsts budžeta politikas un nozaru finansēšanas politikas jomām. Kopumā ministrijas iesniegušas 107 priekšlikumus procesu efektivizēšanai, tostarp budžeta pieprasījumu izstrādei un budžeta izpildes analīzei. No tiem lielāko daļu Finanšu ministrija plāno risināt jau tuvākā gada laikā. Būtiski, ka pateicoties aktīvai ministriju iesaistei, jau ir ieviestas izmaiņas un noteikta jauna kārtība finansējuma piešķiršanai prioritārajiem nozaru pasākumiem,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: via stux via Visual hunt

Pirmdien, 28.augustā Ministru kabineta (MK) ārkārtas sēdē tika skatīti valsts budžeta izdevumu pārskatīšanas rezultāti un priekšlikumi to izmantošanai 2018.gada budžeta izstrādes procesā. Pārskatot valsts budžeta izdevumus un sekmīgas sadarbības ar nozaru ministrijām rezultātā, sagatavoti priekšlikumi par valsts budžeta politikas un nozaru finansēšanas politikas jomām.

Kopumā ministrijas iesniegušas 107 priekšlikumus procesu efektivizēšanai, tostarp budžeta pieprasījumu izstrādei un budžeta izpildes analīzei. No tiem lielāko daļu Finanšu ministrija plāno risināt jau tuvākā gada laikā. Būtiski, ka pateicoties aktīvai ministriju iesaistei, jau ir ieviestas izmaiņas un noteikta jauna kārtība finansējuma piešķiršanai prioritārajiem nozaru pasākumiem, kā pamata kritērijus izvirzot – pozitīvu ietekmi uz tautsaimniecību, ekonomiskās izaugsmes veicināšanu un strukturālās reformas.

Tāpat, lai sakārtotu IKT jomu sadarbībā ar VARAM un nozares ekspertiem ir izstrādāts plāns publisko pakalpojumu piegādes un IKT jomas analīzei vidējā termiņā. Tās ietvaros plānots īstenot gan IKT pārvaldības, gan IKT risinājumos balstīto administratīvo funkciju, gan publisko pakalpojumu sniegšanas optimizāciju.

Izdevumu pārskatīšanas rezultātā ir identificēti pieejamie resursi kopējām valsts prioritātēm 2018.gadam 28,6 milj. euro un 2019.gadam 25,4 milj. euro apmērā. Papildus tam atbilstoši MK apstiprinātajam izdevumu pārskatīšanas tvērumam, tai skaitā pārskatot 2014. – 2016.gadā piešķirto finansējumu jaunajām politikas iniciatīvām, neatliekamajiem pasākumiem un citiem prioritārajiem pasākumiem, ir identificēti ministriju iekšējie resursi 2018.gadam 52,5 milj. euro un 2019.gadam 47,6 milj. euro apmērā. Izdevumu pārskatīšanas rezultātā identificētos iekšējos finanšu resursus nozaru ministrijas jau izmanto vai vidējā termiņā izmantos nozares aktuālo prioritāšu finansēšanai.

Pārskatot ministriju izdevumus, 2016.gadā tika identificēti pieejamie resursi 2017. un 2018.gadam 61,3 milj. euro apmērā ik gadu. Minētie rezultāti, pateicoties aktīvai ministriju iesaistei, ir ieviesti lielākā apmērā nekā sākotnēji konstatēts.

 

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: