0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBANosaka kārtību, kā budžeta iestāžu grāmatvedībā jāuzskaita ieņēmumi no naudas sodiem

Nosaka kārtību, kā budžeta iestāžu grāmatvedībā jāuzskaita ieņēmumi no naudas sodiem

Valdība 2. jūlija izskatījusi Ministru kabineta 2018. gada 13. februāra noteikumu Nr. 87 "Grāmatvedības uzskaites kārtība budžeta iestādēs" grozījumus, kas nosaka naudas sodu ieņēmumu uzskaites kārtību valsts budžetā. Jau no 2021. gada, sekojot vēl krietni senākam (2013. gadā sniegtam) Valsts kontroles ieteikumam, Valsts ieņēmumu dienests piemēro uzkrāšanas principu tā administrēto valsts budžeta ieņēmumu grāmatvedības uzskaitē, bet, sākot ar 2023. gadu, uzskaite par nenodokļu ieņēmumiem valsts pamatbudžetā tiek veikta Ministru kabineta 2018. gada 13. februāra noteikumos Nr. 87 "Grāmatvedības uzskaites kārtība budžeta iestādēs" paredzētajā kārtībā. Tomēr šajos noteikumos bija paredzēts izņēmums, ka tie neattiecas uz…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Unsplash

Valdība 2. jūlija izskatījusi Ministru kabineta 2018. gada 13. februāra noteikumu Nr. 87 "Grāmatvedības uzskaites kārtība budžeta iestādēs" grozījumus, kas nosaka naudas sodu ieņēmumu uzskaites kārtību valsts budžetā.

Jau no 2021. gada, sekojot vēl krietni senākam (2013. gadā sniegtam) Valsts kontroles ieteikumam, Valsts ieņēmumu dienests piemēro uzkrāšanas principu tā administrēto valsts budžeta ieņēmumu grāmatvedības uzskaitē, bet, sākot ar 2023. gadu, uzskaite par nenodokļu ieņēmumiem valsts pamatbudžetā tiek veikta Ministru kabineta 2018. gada 13. februāra noteikumos Nr. 87 "Grāmatvedības uzskaites kārtība budžeta iestādēs" paredzētajā kārtībā.

Tomēr šajos noteikumos bija paredzēts izņēmums, ka tie neattiecas uz valsts budžeta ieņēmumu no naudas sodiem uzskaiti. Likumdevēji lēmuši, ka turpmāk šo naudas sodu uzskaiti būs jāveic tāpat, kā tas notiek attiecībā uz pašvaldību ieņēmumiem no naudas sodiem, kurus MK noteikumi Nr. 87 paredz uzskaitīt zembilancē no dienas, kad budžeta iestādei rodas likumīgas tiesības iekasēt attiecīgo naudas sodu.

Grozījumi arī paredz, ka, sākot ar 2025. gada 31. decembri, visas budžeta iestādes, kuras piemērojušas naudas sodus, zembilancē iespējamo aktīvu sastāvā uzrāda tādus naudas sodus, par kuriem pieņemtie lēmumi stājušies spēkā un nav pārsūdzami, ņemot vērā APAS (Administratīvo pārkāpumu procesa atbalsta sistēmā) pieejamo informāciju. Savukārt tiesu piemērotos naudas sodus (procesuālos līdzekļus) zembilancē reģistrē sākot ar 2027. gada 31.decembri, pamatojoties uz Tiesu informatīvajā sistēmā pieejamo informāciju.

Persona, kurai piemērots naudas sods, to iemaksā valsts budžeta ieņēmumos vai pašvaldības budžeta ieņēmumos. Pēc naudas līdzekļu saņemšanas valsts budžetā Valsts kase atzīst pārskata gada pamatdarbības ieņēmumus un budžeta iestādes samazina zembilancē uzskaitītās summas, kā arī pēc līdzekļu saņemšanas pašvaldības budžetā, pašvaldība atzīst ieņēmumus un samazina zembilancē uzskaitītās summas.

Lasiet arī: