Valdība sausumu atzīst par dabas katastrofu un aicina institūcijas nepiemērot soda sankcijas pret lauksaimniekiem

Foto: VisualHunt

Ministru prezidenta Māra Kučinska sasauktajā Krīzes vadības padomes sēdē  26. jūnijā tika izvērtēta situācija lauksaimniecības sektorā saistībā ar piedzīvoto ilgstošo sausumu. Sēdes laikā tika uzklausīta zemkopības ministra Jāņa Dūklava sniegtā informācija saistībā ar ilgstošā sausuma radītajiem zaudējumiem.

Izvērtējot saņemto informāciju, tika nolemts atzīt, ka pavasara ilgstošā sausuma izraisītās sekas lauksaimniecībā ir definējamas kā mēroga dabas katastrofa.

Līdz ar to Krīzes vadības padomes sēdē tika nolemts aicināt Lauku atbalsta dienestu valsts mēroga dabas katastrofā cietušajām personām lauksaimniecībā, kas tieši saistītas ar minētajām ilgstoša sausuma izraisītajām sekām, nepiemērot soda sankcijas saistību neizpildīšanas gadījumā. Tāpat nolemts aicināt Valsts ieņēmumu dienestu, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām iespējām, valsts mēroga dabas katastrofā cietušajām personām lauksaimniecībā, kuras ir tieši saistītas ar minētajām ilgstoša sausuma izraisītajām sekām, nepiemērot soda sankcijas par normatīvajos aktos noteikto pienākumu neizpildi.

Sēdes laikā nolemts aicināt iespēju nepiemērot soda sankcijas minētajām personām aicināt rast arī kredītiestādes un citas līguma attiecībās esošas personas. Krīzes vadības padomes locekļi atbalstīja ierosinājumu vērsties Eiropas Komisijā ar lūgumu sagatavot nepieciešamos lēmumus, lai atļautu avansa maksājumu izmaksāšanu lielākā apmērā jau 2018.gada septembrī, kā arī atkāpes no zaļināšanas nosacījumiem 2018.gadā.

Savukārt sadarbībā ar Finanšu ministriju nolemts sagatavot un iesniegt Ministru kabinetam izskatīšanai ilgtermiņa risinājumu lauksaimniecības platību apdrošināšanas jautājumā. M. Kučinskis uzsvēra nepieciešamību risināt lauksaimniecības platību apdrošināšanas jautājumu, lai gadu no gada pēc laika apstākļu svārstībām valdībai nav jālemj par atbalstu lauksaimniekiem. Tāpat tiek norādīts, ka valsts mēroga dabas katastrofas statusa noteikšana nenozīmē, ka lauksaimnieki saņems finansiālu atbalstu.

Līdzīgie raksti:

Atstāt komentāru

Please Login to comment
  Subscribe  
Paziņot par