0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIValdība šodien skatīs ar augstskolu akreditāciju saistītus aizkavējušos noteikumu projektus

Valdība šodien skatīs ar augstskolu akreditāciju saistītus aizkavējušos noteikumu projektus

Izglītības un zinātnes ministrija 22.aprīļa Koalīcijas sadarbības padomes sēdē panākusi vienošanos iekļaut šodienas Ministru kabineta sēdes darba kārtībā divus Ministru kabineta (MK) noteikumu projektus, kuru ātrākai apstiprināšanai ir būtiska loma saistībā ar augstskolu programmu akreditāciju. Noteikumu projektu apstiprināšana ļaus noslēgt līgumu par programmu akreditāciju ar Vācijas aģentūru ASIIN e.v., lai nekavējoties varētu sākties akreditācijas process. Valdībā plānots izskatīt Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto noteikumu projektu „Studiju programmu licencēšanas noteikumi”, kas nosaka studiju programmu licencēšanas kārtību; kritērijus, pēc kuriem studiju programmu licencēšanas procesā vērtē studiju programmas; kārtību, kādā izveidojama institūcija, kas pieņem lēmumu par studiju programmu licencēšanu, kā arī par atteikumu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Izglītības un zinātnes ministrija 22.aprīļa Koalīcijas sadarbības padomes sēdē panākusi vienošanos iekļaut šodienas Ministru kabineta sēdes darba kārtībā divus Ministru kabineta (MK) noteikumu projektus, kuru ātrākai apstiprināšanai ir būtiska loma saistībā ar augstskolu programmu akreditāciju. Noteikumu projektu apstiprināšana ļaus noslēgt līgumu par programmu akreditāciju ar Vācijas aģentūru ASIIN e.v., lai nekavējoties varētu sākties akreditācijas process.

Valdībā plānots izskatīt Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto noteikumu projektu „Studiju programmu licencēšanas noteikumi”, kas nosaka studiju programmu licencēšanas kārtību; kritērijus, pēc kuriem studiju programmu licencēšanas procesā vērtē studiju programmas; kārtību, kādā izveidojama institūcija, kas pieņem lēmumu par studiju programmu licencēšanu, kā arī par atteikumu licencēt studiju programmu vai par licences studiju programmas īstenošanai anulēšanu un šīs institūcijas tiesības un pienākumus un  licences studiju programmas īstenošanai paraugu.

Izskatīšanai valdībā iesniegti arī grozījumi MK noteikumos "Par Izglītības un zinātnes ministrijas sniegto maksas pakalpojumu cenrādi”, kas augstskolām un koledžām nosaka kārtību un izmaksas par augstākās izglītības iestādes akreditāciju, studiju virziena akreditāciju, studiju virziena akreditācijas ietvaros iesniegtās papildu informācijas pārbaudi un izvērtēšanu, kā arī par studiju programmas licencēšanu.

Kaut arī vakar notikušajā starpministriju (starpinstitūciju) sanāksmē saistībā ar maksas pakalpojumu cenrādi par vairākiem jautājumiem netika panākta vienošanās, ministrija MK noteikumu projektu virza izskatīšanai  MK sēdē, cerot uz valdības atbalstu un izpratni. Ministru kabineta pozitīva lēmuma gadījumā līgums ar aģentūru ASIIN e.V. varētu tikt noslēgts jau šonedēļ.

Plānots, ka, šonedēļ noslēdzot līgumu, nekavējoties tiks uzsākta studiju virzienu akreditācija. Prioritāri akreditācija tiks nodrošināta tām 54 studiju programmām, par kuru īstenošanu izsniegta licence, bet kurām nav veikta pirmreizējā akreditācija. Visu studiju virzienu akreditāciju plānots pabeigt līdz šā gada beigām.  Pēc studiju virziena akreditācijas ikviens konkrētajam studiju programmas virzienam atbilstošās studiju programmas beidzējs saņems valsts atzītu diplomu.

Kā informē ministrija, Latvijā ir 76 studiju programmas, kuras iepriekš ir bijušas akreditētas, un kurām patlaban  beidzies akreditācijas termiņš. 2011.gada 1.augustā stājās spēkā grozījumi Augstskolu likumā, un Pārejas noteikumi paredz risinājumu, kas notiek ar tām studiju programmām, kuras ir akreditētas, bet kurām akreditācijas termiņš izbeidzas laikposmā starp jauno studiju virzienu akreditāciju. Tā, saskaņā ar Pārejas noteikumu 33.punktu – studiju programmām, kuras līdz 2011.gada 1.augustam ir akreditētas, akreditācijas termiņš tiek pagarināts līdz brīdim, kad tiek pieņemts lēmums par augstskolas vai koledžas studiju virziena akreditāciju, vai lēmums par atteikumu akreditēt attiecīgu augstskolas vai koledžas studiju virzienu, ja minētajā laika periodā studiju programmas akreditācijas termiņš ir beidzies. Savukārt tām programmām, kuras akreditētas pēc 2011.gada 1.augusta, kad stājās spēkā jaunais tiesiskais regulējums par studiju virzienu akreditāciju, akreditācijas termiņš teorētiski var beigties 2013.gada 1.augustā (divi gadi ir minimālais akreditācijas termiņš). Visvairāk studiju programmu ietilpst trešajā grupā - tās ir studiju programmas, kurām akreditācijas termiņš nebeidzas 2013.gadā, bet vēlākos gados.