0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSValsts kanceleja sagatavojusi vadlīnijas iekšējās trauksmes celšanas sistēmas izveidei uzņēmumos

Valsts kanceleja sagatavojusi vadlīnijas iekšējās trauksmes celšanas sistēmas izveidei uzņēmumos

Atgādinām, ka 1. maijā stāsies spēkā Trauksmes celšanas likums, kura mērķis ir stiprināt trauksmes cēlēju aizsardzību un veicināt trauksmes celšanu sabiedrības interesēs par dažādiem pārkāpumiem. Likums definē, kas ir trauksmes cēlējs, kā varēs celt trauksmi, kā arī nosaka pamatprasības trauksmes cēlēja ziņojuma izskatīšanai. Trauksmes cēlējs topošā likuma izpratnē ir cilvēks, kurš sabiedrības interesēs ceļ trauksmi par pārkāpumiem savā darba vietā. Sabiedrības interesēs ir celt trauksmi, piemēram, par finanšu vai mantas izšķērdēšanu, korupciju, izvairīšanos no nodokļu nomaksas, riskiem sabiedrības veselībai, vides vai būvniecības drošībai. Likumā definētas 15 jomas, par kurām jo īpaši būtu ceļama trauksme. Būtiski,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: pexels.com

Atgādinām, ka 1. maijā stāsies spēkā Trauksmes celšanas likums, kura mērķis ir stiprināt trauksmes cēlēju aizsardzību un veicināt trauksmes celšanu sabiedrības interesēs par dažādiem pārkāpumiem. Likums definē, kas ir trauksmes cēlējs, kā varēs celt trauksmi, kā arī nosaka pamatprasības trauksmes cēlēja ziņojuma izskatīšanai.

Trauksmes cēlējs topošā likuma izpratnē ir cilvēks, kurš sabiedrības interesēs ceļ trauksmi par pārkāpumiem savā darba vietā. Sabiedrības interesēs ir celt trauksmi, piemēram, par finanšu vai mantas izšķērdēšanu, korupciju, izvairīšanos no nodokļu nomaksas, riskiem sabiedrības veselībai, vides vai būvniecības drošībai. Likumā definētas 15 jomas, par kurām jo īpaši būtu ceļama trauksme.

Būtiski, ka trauksmi var celt par pārkāpumiem, kurus novēro saistībā ar darba pienākumu pildīšanu. Likumā paredzēta iespēja vispirms šādu informāciju sniegt darba vietā un šim mērķim publiskas personas institūcijas un tās privāto tiesību juridiskās personas, kurās ir vairāk nekā 50 nodarbināto, izveido iekšējo trauksmes celšanas sistēmu.

Valsts kanceleja no 1. maija būs Trauksmes cēlēju kontaktpunkts

Lai tiktu veidotas drošas un efektīvas iekšējās trauksmes celšanas sistēmas, Valsts kanceleja ir izstrādājusi Labās prakses vadlīnijas iekšējās trauksmes celšanas sistēmas izveidei, kā arī trauksmes cēlēja ziņojumu veidlapas, kuras uzņēmumi var izmantot kā paraugus:

Žurnāla  PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS maija numurā lasiet par to, kā  izveidot iekšējo trauksmes celšanas sistēmu, bet žurnāla BILANCES JURIDISKIE PADOMI maija numurā lasāma intervija ar  Inesi Kušķi, Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta eksperti par jautājumiem, kas būtiski tiem uzņēmumiem, kam ir pienākums veidot iekšējo trauksmes celšanas sistēmu.

Abonenti žurnālus var lasīt arī elektroniski šeit.

Lasiet arī:

Ko paredzēs jaunais Trauksmes celšanas likums?

No 2019. gada 1. maija aizsargās trauksmes cēlājus