0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIValsts kompensēs PVN nevalstiskajām organizācijām, kas īsteno noteiktus Atveseļošanas fonda projektus

Valsts kompensēs PVN nevalstiskajām organizācijām, kas īsteno noteiktus Atveseļošanas fonda projektus

Nevalstiskās organizācijas (NVO), kuras īsteno Atveseļošanas fonda projektus 6.3.1.4.i investīcijas "Nevalstisko organizāciju izaugsme sociālās drošības pārstāvniecībā un sabiedrības interešu uzraudzībā”, turpmāk varēs segt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izmaksas no valsts budžeta līdzekļiem, tādējādi palielinot atbalstu interešu pārstāvības organizācijām. Šīs izmaiņas paredz 18. jūnija valdības sēdē apstiprinātie grozījumi MK noteikumos Nr. 740. Grozījumu mērķis ir mazināt finansiālo slogu tām NVO, kas aizstāv sabiedrības vismazāk aizsargāto grupu intereses un uzrauga ārvalstu investīciju un valsts budžeta līdzekļu izlietojumu. Atbalsta paplašināšana ietekmēs 10 finansējuma saņēmējus un 34 sadarbības partnerus, kuri īsteno projektus divos galvenajos virzienos: sociālās drošības pārstāvniecība sabiedrības…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Unsplash

Nevalstiskās organizācijas (NVO), kuras īsteno Atveseļošanas fonda projektus 6.3.1.4.i investīcijas "Nevalstisko organizāciju izaugsme sociālās drošības pārstāvniecībā un sabiedrības interešu uzraudzībā”, turpmāk varēs segt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izmaksas no valsts budžeta līdzekļiem, tādējādi palielinot atbalstu interešu pārstāvības organizācijām. Šīs izmaiņas paredz 18. jūnija valdības sēdē apstiprinātie grozījumi MK noteikumos Nr. 740.

Grozījumu mērķis ir mazināt finansiālo slogu tām NVO, kas aizstāv sabiedrības vismazāk aizsargāto grupu intereses un uzrauga ārvalstu investīciju un valsts budžeta līdzekļu izlietojumu.

Atbalsta paplašināšana ietekmēs 10 finansējuma saņēmējus un 34 sadarbības partnerus, kuri īsteno projektus divos galvenajos virzienos: sociālās drošības pārstāvniecība sabiedrības vismazāk aizsargātajām grupām un sabiedrības interešu uzraudzība.

Atveseļošanas fonda finansējums neaptver PVN izmaksas, tāpēc līdz šim organizācijām tās bija jāsedz pašām. Jaunie grozījumi paredz segt PVN no valsts budžeta, tādējādi būtiski samazinot šo izdevumu nastu un uzlabojot organizāciju darbības efektivitāti.

Grozījumi paredz, ka valsts budžets segs PVN izmaksas tām organizācijām, kas jau īsteno projektus. Tas nozīmē, ka šīs organizācijas varēs atgūt PVN izdevumus no projektu sākuma līdz to noslēgumam. Kopējā PVN izmaksu summa, kas tiks segta no valsts budžeta, nepārsniegs 50 000 eiro un dalīsies šādi: 40 500 eiro sociālās drošības pārstāvniecībai un 9 500 eiro sabiedrības interešu uzraudzībai. Taču, ja saņemtais PVN apjoms būs lielāks, nekā faktiski nepieciešamais, finansējuma saņēmējiem būs pienākums atmaksāt atlikušo PVN daļu valsts budžetā.

  Lasiet arī: