0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIVARAM noraida bažas par Eiropas Komisijas sankcijām

VARAM noraida bažas par Eiropas Komisijas sankcijām

Plašsaziņas līdzekļos izskanējusī informācija par Latvijai draudošajām soda sankcijām pat līdz 20 tūkst. eiro dienā Eiropas Savienības direktīvas neizpildes dēļ neatbilst patiesībai un ir tikai spekulācijas, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). ES direktīvas „EP 1999/31/EK par atkritumu poligoniem” prasības uzliek par pienākumu Latvijai par 50% samazināt poligonos apglabājamo bioloģiski noārdāmo atkritumu apjomu, salīdzinot ar 1995.gadu. Dati par minētās prasības izpildi būs pieejami 2014.gada otrajā pusē, kad tiks pabeigta atkritumu apsaimniekošanas statistikas datu apstrāde par 2013.gadu. Savukārt, nepildot šīs prasības, Eiropas Komisija Latvijai var piemērot soda sankcijas, kuru apmēru…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: I. Kubliņš, Plz.lv, PhotoRiga.com

Plašsaziņas līdzekļos izskanējusī informācija par Latvijai draudošajām soda sankcijām pat līdz 20 tūkst. eiro dienā Eiropas Savienības direktīvas neizpildes dēļ neatbilst patiesībai un ir tikai spekulācijas, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

ES direktīvas „EP 1999/31/EK par atkritumu poligoniem” prasības uzliek par pienākumu Latvijai par 50% samazināt poligonos apglabājamo bioloģiski noārdāmo atkritumu apjomu, salīdzinot ar 1995.gadu. Dati par minētās prasības izpildi būs pieejami 2014.gada otrajā pusē, kad tiks pabeigta atkritumu apsaimniekošanas statistikas datu apstrāde par 2013.gadu. Savukārt, nepildot šīs prasības, Eiropas Komisija Latvijai var piemērot soda sankcijas, kuru apmēru nosaka, vērtējot pārkāpuma smagumu un ilgumu.

ES direktīva paredz to, ka dalībvalstis veic vajadzīgos pasākumus, lai katrs sākotnējais atkritumu radītājs vai cits īpašnieks atkritumu apstrādi veic pats vai uztic to starpniekam vai uzņēmumam, kas veic atkritumu apstrādi, vai arī privātam vai valsts atkritumu savācējam.

Šobrīd Atkritumu apsaimniekošanas likums nosaka to, ka sadzīves atkritumu poligona īpašnieks vai apsaimniekotājs nodrošina, ka attiecīgajā poligonā sadzīves vai ražošanas atkritumi tiek sagatavoti apglabāšanai, vai arī to, ka poligonā pieņem apglabāšanai sagatavotus atkritumus, ja attiecīgajā poligonā netiek veikta sadzīves atkritumu sagatavošana apglabāšanai, kas savukārt nozīmē, ka atkritumu apstrādes rūpnīcai nav obligāti jābūt poligona teritorijā.

VARAM valsts sekretāra vietnieks vides aizsardzības jautājumos Jurijs Spiridonovs skaidro, ka publiski minētā soda naudas summa ir maksimālā, ko var piemērot Eiropas Komisija, ja direktīva netiek pildīta ilgstoši vai it nemaz. Savukārt Latvija var pierādīt, ka direktīva tiek pildīta un ir pasākumu plāns, kā šīs direktīvas prasības ievest. VARAM uzskata, ka šādas informācijas publicēšana ir saistīta ar biznesa interesēm un šādi tiek mēģināts ietekmēt konkrētā biznesa projekta iznākumu.

„Ja šo rūpnīcu uzceltu, tad direktīvas prasības visdrīzāk tiktu izpildītas, taču veicamo darbu apjoms ir ārkārtīgi liels. Direktīvas ieviešanu Latvijā veicinās arī vairāku mazu rūpnīcu būvniecība citos Latvijas reģionos. Vēlētos vērst uzmanību, ka ir pieejams ES fondu līdzfinansējums šādu veida projektu īstenošanai. VARAM neuzskata, ka direktīvas prasības ieviešana var būt balstīta uz viena projekta īstenošanu, tāpēc par ministrijas prioritāti 2013.gadā ir noteikta depozīta sistēmas izveide dzērienu iepakojumam, ko plānots ieviest no 2015.gada 1.janvāra,” uzsver J.Spiridonovs.