0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESĪBASVeicinās pārrobežu izmeklēšanu par satiksmes drošības noteikumu pārkāpumiem citā ES dalībvalstī

Veicinās pārrobežu izmeklēšanu par satiksmes drošības noteikumu pārkāpumiem citā ES dalībvalstī

Pēc EP informācijas

Eiropas Parlaments (EP) 24. aprīlī pastiprināja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu sadarbību satiksmes noteikumu pārkāpumu pārrobežu izmeklēšanā, lai stingrāk vērstos pret bezatbildīgu braukšanu ārzemēs. Pašlaik aptuveni 40% pārrobežu satiksmes pārkāpumu paliek nesodīti, tāpēc EP deputāti pieņēma noteikumus, kas uzliks ES dalībvalstīm vairāk pienākumu sadarboties, lai cita citai palīdzētu atrast autovadītājus, kas ir atbildīgi par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Jaunie noteikumi uzliek dalībvalstu iestādēm pienākumu nekavējoties, ne vēlāk kā divus mēnešus pēc tam, kad tās savākušas nepieciešamo informāciju, atbildēt uz citu dalībvalstu pieprasījumiem. Pēc tās dalībvalsts pieprasījuma, kurā noticis pārkāpums, pārkāpēja dzīvesvietas valsts varēs pārņemt ceļu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Auto satiksme
Foto: Unsplash.com

Eiropas Parlaments (EP) 24. aprīlī pastiprināja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu sadarbību satiksmes noteikumu pārkāpumu pārrobežu izmeklēšanā, lai stingrāk vērstos pret bezatbildīgu braukšanu ārzemēs.

Pašlaik aptuveni 40% pārrobežu satiksmes pārkāpumu paliek nesodīti, tāpēc EP deputāti pieņēma noteikumus, kas uzliks ES dalībvalstīm vairāk pienākumu sadarboties, lai cita citai palīdzētu atrast autovadītājus, kas ir atbildīgi par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Jaunie noteikumi uzliek dalībvalstu iestādēm pienākumu nekavējoties, ne vēlāk kā divus mēnešus pēc tam, kad tās savākušas nepieciešamo informāciju, atbildēt uz citu dalībvalstu pieprasījumiem.

Pēc tās dalībvalsts pieprasījuma, kurā noticis pārkāpums, pārkāpēja dzīvesvietas valsts varēs pārņemt ceļu satiksmes naudas sodu iekasēšanu, ja summa pārsniegs 70 eiro un pārkāpuma izdarīšanas valsts to nebūs spējusi iekasēt pēc visu juridisko iespēju izsmelšanas.

Vairāk pārkāpumu veidu, kam noteiks pārrobežu izmeklēšanu

Atjauninātie noteikumi paplašinās pārkāpumu sarakstu, par kuriem dalībvalstu izmeklēšanas iestādēm būs jāsadarbojas un par kuriem varēs uzlikt naudas sodu citas dalībvalsts iedzīvotājam. Līdz šim pārrobežu izmeklēšanu piemēroja tikai ātruma pārsniegšanai, vadīšanai alkohola reibumā vai sarkanās gaismas ignorēšanai, bet turpmāk tas attieksies arī uz bīstamu stāvēšanu, bīstamu apdzīšanu, nepārtrauktas līnijas šķērsošanu, aizbēgšanu no negadījuma izraisīšanas vietas un citus pārkāpumus.

Aizliegums izmantot privātus piedzinējus

ES dalībvalstij, kurā izdarīts ceļu satiksmes pārkāpums, būs 11 mēneši no pārkāpuma izdarīšanas dienas, lai izdotu paziņojumu par ceļu satiksmes pārkāpumu un piemēroto sodu. Paziņojumā jānorāda pārkāpuma izdarīšanas laiks un apstākļi, kā arī informācija par to, kā naudas sodu var pārsūdzēt.

EP deputāti panāca to, lai privātām struktūrām būtu aizliegts palīdzēt ES dalībvalstīm iekasēt ceļu satiksmes naudas sodus no ārvalstu autovadītājiem (šis noteikums stāsies spēkā divus gadus pēc noteikumu transponēšanas valstu tiesību aktos).

Tiešsaistes portāls

Lai palielinātu pārredzamību un atvieglotu jauno noteikumu īstenošanu, Eiropas Komisijai uzdots izveidot tiešsaistes portālu, kurā būtu uzskaitīti noteikumi, pārsūdzības iespējas un attiecīgie ceļu satiksmes naudas sodi, kā arī cita informācija.

ES valstīm būs 30 mēneši laika, lai sāktu jaunos noteikumus par pārrobežu informācijas apmaiņu par ceļu satiksmes drošības noteikumu pārkāpumiem piemērot praksē.

Lasiet arī: