0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTI Veicinās rūpnieciskā īpašuma aizsardzību

Veicinās rūpnieciskā īpašuma aizsardzību

Otrdien, 30.aprīlī, Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas un Patentu valdes sagatavoto likumprojektu „Rūpnieciskā īpašuma likums”. Tā mērķis ir skaidri noteikt Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomes (RĪAP) un profesionālo patentpilnvarnieku darbības tiesisko regulējumu, kā arī precizēt Patentu valdē veiktās rūpnieciskā īpašuma reģistrācijas procedūras. Likumprojekts nosaka institucionālos jautājumus, procedūras un tiesiskās attiecības rūpnieciskā īpašuma tiesību reģistrācijas jomā, ciktāl tās ir kopīgas rūpnieciskā īpašuma tiesību objektiem (izgudrojumu patentiem, preču zīmēm, dizainparaugiem, pusvadītāju izstrādājumu topogrāfijām). Projektā ietvertas normas par Patentu valdes darbībām reģistrācijas un pēcreģistrācijas procedūrās, Patentu valdes amatpersonu kompetenci un ierobežojumiem, par dokumentu iesniegšanas kārtību Patentu valdē…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Wikimedia commons

Otrdien, 30.aprīlī, Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas un Patentu valdes sagatavoto likumprojektu „Rūpnieciskā īpašuma likums”. Tā mērķis ir skaidri noteikt Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomes (RĪAP) un profesionālo patentpilnvarnieku darbības tiesisko regulējumu, kā arī precizēt Patentu valdē veiktās rūpnieciskā īpašuma reģistrācijas procedūras.

Likumprojekts nosaka institucionālos jautājumus, procedūras un tiesiskās attiecības rūpnieciskā īpašuma tiesību reģistrācijas jomā, ciktāl tās ir kopīgas rūpnieciskā īpašuma tiesību objektiem (izgudrojumu patentiem, preču zīmēm, dizainparaugiem, pusvadītāju izstrādājumu topogrāfijām). Projektā ietvertas normas par Patentu valdes darbībām reģistrācijas un pēcreģistrācijas procedūrās, Patentu valdes amatpersonu kompetenci un ierobežojumiem, par dokumentu iesniegšanas kārtību Patentu valdē un tajos sniedzamo informāciju, par rūpnieciskā īpašuma objektu reģistru kārtošanu un reģistrācijas ziņu publiskumu.

Likumprojekts nodrošinās Patentu valdes Apelācijas padomes reorganizāciju, un paredz RĪAP izveidošanu, kas būs funkcionāli neatkarīga, koleģiāla lēmējinstitūcija ar rūpnieciskā īpašuma reģistrāciju saistītu strīdu ārpustiesas izskatīšanai. Likumprojektā tiek noteikti lietas dalībnieki, to tiesības un pienākumi, procesuālie termiņi, noteikumi par pierādījumiem, apelācijas un iebildumu lietu virzība un apstrīdēšanas kārtība. Likumprojekts nodrošinās Patentu valdes pakalpojumu lietotājiem efektīvu, ātru un objektīvu strīdu ārpustiesas izskatīšanu un mazinās tiesu noslodzi.

Tāpat likumprojekts nosaka personu pārstāvības rūpnieciskā īpašuma lietās tiesisko regulējumu, profesionālo patentpilnvarnieku tiesisko statusu un darbības regulējumu, paredzot šo personu tiesības un pienākumus, darbības nosacījumus, kā arī korporatīvās darbības regulējumu, Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociācijas izveidi un darbības tiesisko regulējumu. Likumprojekta mērķis ir veicināt rūpnieciskā īpašuma aizsardzību.

Likumprojekts vēl jāpieņem Saeimā.