0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSVeiktas izmaiņas atbalsta programmās apgrozāmo līdzekļu grantam un algas subsīdijai

Veiktas izmaiņas atbalsta programmās apgrozāmo līdzekļu grantam un algas subsīdijai

Pēc Ekonomikas ministrijas informācijas

Valdība 9. novembra sēdē apstiprinājusi grozījumus Ministru kabineta (MK) 2020. gada 10. novembra noteikumos Nr. 676 "Noteikumi par atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai" un grozījumus MK 2020. gada 10. novembra noteikumos Nr. 675 "Noteikumi par atbalsta sniegšanu nodokļu maksātājiem to darbības turpināšanai Covid-19 krīzes apstākļos". Līdz ar grozījumiem noteikts, ka atbalstu apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai varēs saņemt tāds uzņēmums, kas reģistrēts Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā nodokļu maksātājs un atbildīs vienam no šādiem nosacījumiem: atbalsta perioda mēnesī tā apgrozījums ir krities vismaz par 20 %, salīdzinot ar vidējo apgrozījumu 2021.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: visualhunt.com

Valdība 9. novembra sēdē apstiprinājusi grozījumus Ministru kabineta (MK) 2020. gada 10. novembra noteikumos Nr. 676 "Noteikumi par atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai" un grozījumus MK 2020. gada 10. novembra noteikumos Nr. 675 "Noteikumi par atbalsta sniegšanu nodokļu maksātājiem to darbības turpināšanai Covid-19 krīzes apstākļos".

Līdz ar grozījumiem noteikts, ka atbalstu apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai varēs saņemt tāds uzņēmums, kas reģistrēts Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā nodokļu maksātājs un atbildīs vienam no šādiem nosacījumiem:

  • atbalsta perioda mēnesī tā apgrozījums ir krities vismaz par 20 %, salīdzinot ar vidējo apgrozījumu 2021. gada jūlijā, augustā un septembrī kopā, un šis apgrozījuma samazinājums ir saistīts ar saimnieciskās darbības ierobežojumiem, kas saistīti ar epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai;
  • atbalsta perioda mēnesī uzņēmuma apgrozījums ir krities vismaz par 30 %, salīdzinot ar apgrozījumu 2019. gada atbilstošajā kalendāra mēnesī, un apgrozījums 2021. gadā vismaz trīs mēnešus ir pārsniedzis 10 % no 2019. gada atbilstošā kalendāra mēneša apgrozījuma, un šis apgrozījuma samazinājums ir saistīts ar saimnieciskās darbības ierobežojumiem.

Vienlaikus apgrozāmo līdzekļu granta un algu subsīdiju programmā valdība apstiprināja tehniska rakstura grozījumus un precizējumus, lai nodrošinātu skaidru izpratni par valsts atbalsta kumulācijas ierobežojumiem un atbalsta maksimālo apjomu, apvienojot atbalstu.

Kā norādīts noteikumu projekta anotācijā, gadījumā, ja tiek pieņemts lēmums par valsts atbalsta apmēru tirdzniecības un sporta centriem un sporta centriem un kultūras, atpūtas un izklaides vietām, prioritāri tiks piešķirts šo noteikumu ietvaros sniegtais atbalsts. Atbalsta apmēru, kas minēts šo noteikumu 6. punktā, atskaitīs no valsts atbalsta, ko plānots piešķirt par valsts atbalstu tirdzniecības un sporta centriem un kultūras, atpūtas un izklaides vietām.

Uzņēmumam būs jāsniedz apliecinājums, ka uzņēmums iepriekš nav saņēmis atbalstu, kā arī neplāno pieteikties citam atbalstam par vienām un tām pašām attiecināmajām izmaksām, izņemot atbalstu, kas sniegts saskaņā ar MK 2020. gada 10. novembra noteikumiem Nr. 675, nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu, kas piešķirts kā valsts atbalsts saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumu, un atbalstu tirdzniecības un sporta centriem un kultūras, atpūtas un izklaides vietām.

Lasiet arī:

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: