0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSVeiktas izmaiņas dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecības nosacījumos ES dalībvalstu starpā

Veiktas izmaiņas dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecības nosacījumos ES dalībvalstu starpā

Valdība  10. jūlijā apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavoto noteikumu projektu “Grozījumi Ministru kabineta 2004. gada 18. marta noteikumos Nr. 142 „Noteikumi par veterinārajām prasībām un kontroles un uzraudzības kārtību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm””. Eiropas Savienībā spēkā esošie normatīvie akti nenosaka kritērijus attālumam, kādā drīkst transportēt medījumus no medību apvidus vienā dalībvalstī uz medījumu apstrādes vietu citā dalībvalstī. Noteikts tikai, ka apstrādes uzņēmumam jāatrodas tuvu medību apvidum. Tas rada neskaidrības uzņēmumiem, kuri pieņem medījumu apstrādes vietās medījumus no citām dalībvalstīm. Lai risinātu neskaidrības, grozījumu projektā ir konkrēti noteikti medību iecirkņi Lietuvas un Igaunijas pierobežā, no kuriem drīkstēs transportēt…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valdība  10. jūlijā apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavoto noteikumu projektu “Grozījumi Ministru kabineta 2004. gada 18. marta noteikumos Nr. 142 „Noteikumi par veterinārajām prasībām un kontroles un uzraudzības kārtību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības dalībvalstīm””.

Eiropas Savienībā spēkā esošie normatīvie akti nenosaka kritērijus attālumam, kādā drīkst transportēt medījumus no medību apvidus vienā dalībvalstī uz medījumu apstrādes vietu citā dalībvalstī. Noteikts tikai, ka apstrādes uzņēmumam jāatrodas tuvu medību apvidum. Tas rada neskaidrības uzņēmumiem, kuri pieņem medījumu apstrādes vietās medījumus no citām dalībvalstīm. Lai risinātu neskaidrības, grozījumu projektā ir konkrēti noteikti medību iecirkņi Lietuvas un Igaunijas pierobežā, no kuriem drīkstēs transportēt medījumus uz Latviju. Tas palīdzēs Latvijas uzņēmumiem, kuri pieņem medījumu no Lietuvas un Igaunijas.

Turpmāk Lietuvas un Igaunijas mednieki, kuru medību apvidus atrodas tuvu Latvijai, transportējot nomedītos dzīvniekus uz Latvijas savvaļas dzīvnieku gaļas apstrādes uzņēmumu, varēs tiem nepievienot valsts pilnvarota veterinārārsta izdotu veterināro sertifikātu, bet gan apmācītās personas apliecinājumu.

Noteikumos papildināts ziņojamo dzīvnieku infekciju slimību saraksts, par kurām Pārtikas un veterinārajam dienestam jāinformē citas dalībvalstis un Eiropas Komisija, izmantojot dzīvnieku slimību notifikācijas sistēmu (ADNS).