0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSSOCIĀLĀ AIZSARDZĪBAVēlas ieviest regulējumu, ka ārstējošais ārsts darbnespējas lapu var pagarināt līdz 30 dienām

Vēlas ieviest regulējumu, ka ārstējošais ārsts darbnespējas lapu var pagarināt līdz 30 dienām

Valsts sekretāru sanāksmē šodien, 18. oktobrī, paredzēts pieteikt Ministru kabineta noteikumu projektu „Grozījumi Ministru kabineta 2001.gada 3.aprīļa noteikumos Nr.152 „Darbnespējas lapu izsniegšanas kārtība”, kuros paredzēts saīsināt darbnespējas laika posmu, kurā ārstējošais ārsts vienpersoniski var izsniegt darbnespējas lapu, no 45 dienām uz 30 dienām. Šādas izmaiņas plānotas, jo līdz šim veidojās situācija, ka 45 dienu ilgā laika periodā ārstējošais ārsts vienpersoniski pieņem lēmumu pagarināt darbnespējas lapu, nekonsultējoties ar citu ārstu, piemēram, speciālistu, kurš ir kompetents konkrētās slimības ārstēšanā. Tādējādi varēja rasties situācija, ka cits ārsts jeb speciālists tiek iesaistīts ārstēšanas procesā tikai pēc 45 dienām no darbnespējas sākuma, kas var kopumā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Valsts sekretāru sanāksmē šodien, 18. oktobrī, paredzēts pieteikt Ministru kabineta noteikumu projektu „Grozījumi Ministru kabineta 2001.gada 3.aprīļa noteikumos Nr.152 „Darbnespējas lapu izsniegšanas kārtība”, kuros paredzēts saīsināt darbnespējas laika posmu, kurā ārstējošais ārsts vienpersoniski var izsniegt darbnespējas lapu, no 45 dienām uz 30 dienām. Šādas izmaiņas plānotas, jo līdz šim veidojās situācija, ka 45 dienu ilgā laika periodā ārstējošais ārsts vienpersoniski pieņem lēmumu pagarināt darbnespējas lapu, nekonsultējoties ar citu ārstu, piemēram, speciālistu, kurš ir kompetents konkrētās slimības ārstēšanā. Tādējādi varēja rasties situācija, ka cits ārsts jeb speciālists tiek iesaistīts ārstēšanas procesā tikai pēc 45 dienām no darbnespējas sākuma, kas var kopumā paildzināt ārstēšanas procesu un līdz ar to – personas darbnespējas periodu. Lai izvairītos no iespējamajām kļūdām slimību diagnostikā un ārstēšanā, kā arī novērstu slimības lapu nepamatotu izsniegšanu, noteikumu projekts paredz saīsināt darbnespējas laika posmu, kurā ārstējošais ārsts vienpersoniski var izsniegt darbnespējas lapu, no 45 dienām uz 30 dienām. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa ambulatoro izmeklējumu ir pieejama mēneša laikā, noteikumu projekts neietekmēs šo ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu pašreizējo pieejamību, kā arī to pakalpojumu pieejamību, kuru saņemšanai jau šobrīd ir jāgaida vairākus mēnešus (piem., magnētiskā rezonanse). Gadījumos, kad rindas atsevišķu pakalpojumu saņemšanai ir garākas, noteikumu projekts nodrošinās efektīvāka veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanu, jo ārstniecības procesā savlaicīgāk tiks iesaistīts vēl viens ārsts (ģimenes ārsts vai speciālists), kas izvērtēs izmeklējumu nepieciešamību, atbilstošas ārstēšanas metodes pielietošanu un pieņems lēmumu par darbnespējas turpināšanu vai pārtraukšanu. Tāpat Noteikumu projekts paredz saīsināt darbnespējas laika posmu, par kuru ārsta palīgs, nekonsultējoties ar ārstu, ir tiesīgs izsniegt darbnespējas lapu, līdz pirmajām 10 darbnespējas dienām. Paredzams, ka Noteikumu projekts stāsies spēkā 2013.gada 1.janvārī.