VID aicina iepazīties ar komersantu 2017. gadā samaksāto nodokļu kopsummu

Foto: Tax Credits on Visual hunt / CC BY

 Valsts ieņēmumu dienesta ( VID) tīmekļa vietnē jau ceturto gadu ir publicēta informācija par nodokļu maksātāju (komersantu) pagājušajā gadā samaksāto VID administrēto nodokļu kopsummu.

Atsevišķi ir izdalīti dati tieši par iedzīvotāju ienākuma nodokļa kopsummu un sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu kopsummu, kā arī par vidējo nodarbināto personu skaitu.

Nodokļu maksātāju (komersantu) 2017.gadā samaksāto VID administrēto nodokļu kopsummas ir pieejamas VID tīmekļa vietnes www.vid.gov.lv esošajā Publiskojamo datu bāzē “Nodokļu maksātāju (komersantu) taksācijas gadā samaksāto VID administrēto nodokļu kopsummas”.

Nosakot nodokļu maksātāju valsts kopbudžetā veikto maksājumu kopsummu, tika atlasīti maksājumi šādos maksājumu veidos:

Taksācijas gadā valsts kopbudžetā veikto maksājumu kopsummu aprēķina, atskaitot no valsts kopbudžetā iemaksātās nodokļu summas atmaksāto summu, ņemot vērā arī pārskaitījumus no viena maksājuma veida uz otru.

Informācija par komersantu 2017. gadā samaksāto nodokļu kopsummu tiek publicēta saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 18.panta 8.1 punktu, kas paredz, ka, sākot ar 2015.gada 1.aprīli tiek publicēta informācija par nodokļu maksātāju (komersantu) iepriekšējā gadā samaksāto VID administrēto nodokļu kopsummu, norādot iedzīvotāju ienākuma nodokļa kopsummu un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu kopsummu, kā arī vidējo nodarbināto personu skaitu. Informācija tiek sagatavota un publiskota par visām kapitālsabiedrībām (akciju sabiedrībām (AS), sabiedrībām ar ierobežotu atbildību (SIA), ar statusu “aktīvs” uz attiecīgā taksācijas gada 31.decembri.

Līdzīgie raksti:

Atstāt komentāru

Please Login to comment
  Subscribe  
Paziņot par