0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIVID informē par izmaiņām Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā

VID informē par izmaiņām Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvalde

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sagatavojis informatīvo materiālu par 2021. gada 25. martā pieņemtajiem grozījumiem Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā, kas stājas spēkā 2021. gada 20. aprīlī. Ar izmaiņām likumā papildināts 12. pants attiecībā uz atvieglojuma piemērošanu ziedotājiem, ja tie ziedo valsts muzejiem – atvasinātām publiskām personām. Līdz minētā grozījuma veikšanai uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atvieglojumu bija tiesīgi piemērot ziedotāji, kuri ziedoja muzejiem kā budžeta iestādēm. Papildināts likuma 13. pants attiecībā uz nodokļa atvieglojuma piemērošanu ienākumam, ko no slēgtā alternatīvo ieguldījumu fonda guvis tā ieguldītājs. Nodokļu maksātājam ir tiesības samazināt nodokļa bāzē iekļautās dividendes…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sagatavojis informatīvo materiālu par 2021. gada 25. martā pieņemtajiem grozījumiem Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā, kas stājas spēkā 2021. gada 20. aprīlī.

Ar izmaiņām likumā papildināts 12. pants attiecībā uz atvieglojuma piemērošanu ziedotājiem, ja tie ziedo valsts muzejiem – atvasinātām publiskām personām. Līdz minētā grozījuma veikšanai uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atvieglojumu bija tiesīgi piemērot ziedotāji, kuri ziedoja muzejiem kā budžeta iestādēm.

Papildināts likuma 13. pants attiecībā uz nodokļa atvieglojuma piemērošanu ienākumam, ko no slēgtā alternatīvo ieguldījumu fonda guvis tā ieguldītājs. Nodokļu maksātājam ir tiesības samazināt nodokļa bāzē iekļautās dividendes par ienākumu, kas gūts no slēgtā alternatīvo ieguldījumu fonda, fondam atsavinot tam piederošās tiešās līdzdalības akcijas, kuru turēšanas periods atsavināšanas brīdī ir vismaz 36 mēneši, ar nosacījumu, ka nodokļu maksātājs ir slēgtā alternatīvo ieguldījumu fonda ieguldītājs vismaz 36 mēnešus minēto akciju turēšanas periodā. Minētā kārtība ir attiecināma uz ienākumu, kas no to tiešās līdzdalības akciju atsavināšanas, kuru turēšanas periods atsavināšanas brīdī ir vismaz 36 mēneši, gūts, sākot ar 2022. gada 1. janvāri.

Atgādinām, ka slēgtais ieguldījumu fonds ir tāds ieguldījumu fonds, kurā ieguldījumus veic slēgts personu loks. Latvijā ieguldījumu fondus drīkst reģistrēt un pārvaldīt tikai tās tikai ieguldījumu pārvaldes sabiedrības (IPS), kuras saņēmušas licenci Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vai kādā no Eiropas Savienības dalībvalsts finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības iestādēm.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: