0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIVID neņems vērā nodokļu samaksas termiņu pagarinājumus, kas nodokļu maksātājam piešķirti šogad līdz 1. jūlijam

VID neņems vērā nodokļu samaksas termiņu pagarinājumus, kas nodokļu maksātājam piešķirti šogad līdz 1. jūlijam

Ministru kabinets (MK) vakar, 3. jūlijā, noteica Valsts ieņēmuma dienestam (VID) tiesības periodā no 2012. gada 1. jūlija līdz 2012. gada 31. decembrim piešķirt nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu katra nodokļa nomaksai līdz četrām reizēm, piemērojot likuma par nodokļiem un nodevām 24. panta 91. daļu, informē Finanšu ministrija Šā gada 1. jūlijā stājās spēkā likuma "Par nodokļiem un nodevām" 24. panta 91.daļa, kas nosaka, ka VID paredzēto termiņa pagarinājumu vienā nodokļu un citu budžetā ieskaitāmo maksājumu veidā vienam un tam pašam nodokļu maksātājam kalendārā gada laikā ir tiesīga piešķirt ne vairāk kā četras reizes. Ievērojot principu, ka likumam ir tūlītējs spēks,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Ministru kabinets (MK) vakar, 3. jūlijā, noteica Valsts ieņēmuma dienestam (VID) tiesības periodā no 2012. gada 1. jūlija līdz 2012. gada 31. decembrim piešķirt nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu katra nodokļa nomaksai līdz četrām reizēm, piemērojot likuma par nodokļiem un nodevām 24. panta 91. daļu, informē Finanšu ministrija

Šā gada 1. jūlijā stājās spēkā likuma “Par nodokļiem un nodevām” 24. panta 91.daļa, kas nosaka, ka VID paredzēto termiņa pagarinājumu vienā nodokļu un citu budžetā ieskaitāmo maksājumu veidā vienam un tam pašam nodokļu maksātājam kalendārā gada laikā ir tiesīga piešķirt ne vairāk kā četras reizes.

Ievērojot principu, ka likumam ir tūlītējs spēks, minētā norma liegtu iespēju pagarināt nodokļu samaksas termiņu nodokļu maksātājiem, kuriem pirms minētās normas spēkā stāšanās (t.i. pirms 2012. gada 1. jūlija) jau ir piešķirti vismaz četri nodokļu samaksas termiņa pagarinājumi attiecīgajā nodokļa vai cita budžetā ieskaitāmajā maksājuma veidā. Tādējādi var rasties negatīvas sekas uzņēmumiem, kuri nav rēķinājušies ar šādu normas interpretāciju.

Izskatot Finanšu ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu, MK lēma neņemt vērā nodokļu samaksas termiņu pagarinājumus, kas nodokļu maksātājam piešķirti no 2012. gada 1. janvāra līdz 2012. gada 1. jūlijam, bet izņēmuma kārtā tikai šogad tos skaitīt, sākot ar šā gada 1. jūliju. Sākot ar 2013. gadu, norma tiks attiecināta uz kalendāro gadu, t.i. no 1. janvāra līdz 31. decembrim.

Finanšu ministrijas apkopotā informācija liecina, ka 2011. gadā vairāk nekā 400 uzņēmumi ir izmantojuši nodokļu samaksas termiņu pagarināšanu vairāk nekā četras reizes.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: