0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAVID Padziļinātās sadarbības programmas nosacījumus iekļaus nodokļu likumā

VID Padziļinātās sadarbības programmas nosacījumus iekļaus nodokļu likumā

Ministru kabinets 4. septembrī izskatīs likumprojektu “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””, kas saistīts ar konceptuālajā ziņojumā “Par Padziļinātās sadarbības programmas darbību un tās attīstības modeli” piedāvāto jaunā modeļa Padziļinātās sadarbības programmas ieviešanu. Jaunā atbalsta programma paredzēs maksimāli automātizēt programmas darbības procesu. Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku atlases process tiks īstenots pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīcībā esošās informācijas automātiskas izvērtēšanas, tādējādi pārnesot administratīvo slogu no cilvēkresursiem uz informāciju sistēmu resursu. izvērtēšana notiks atbilstoši noteiktiem skaidri definētiem kritērijiem, tāpat sistēma regulāri atjaunos datus, lai izvērtētu uzņēmumu atbilstību atbalsta programmas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Image of business partners handshaking over business objects on workplace

Ministru kabinets 4. septembrī izskatīs likumprojektu Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””, kas saistīts ar konceptuālajā ziņojumā “Par Padziļinātās sadarbības programmas darbību un tās attīstības modeli” piedāvāto jaunā modeļa Padziļinātās sadarbības programmas ieviešanu.

Jaunā atbalsta programma paredzēs maksimāli automātizēt programmas darbības procesu. Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku atlases process tiks īstenots pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīcībā esošās informācijas automātiskas izvērtēšanas, tādējādi pārnesot administratīvo slogu no cilvēkresursiem uz informāciju sistēmu resursu. izvērtēšana notiks atbilstoši noteiktiem skaidri definētiem kritērijiem, tāpat sistēma regulāri atjaunos datus, lai izvērtētu uzņēmumu atbilstību atbalsta programmas nosacījumiem.

Plāno, ka likumprojekts stāsies spēkā 2018. gada 1. oktobrī, lai paredzētu VID sistēmu pielāgošanas pārejas periodu, ieviešot jaunā modeļa Padziļinātās sadarbības programmu 2019.gada 1.janvārī.

Paredzēts, ka jaunā modeļa Padziļinātās sadarbības programmā iekļaus aptuveni 2 500 komersantus.

Ņemot vērā noteiktos Padziļinātās sadarbības programmas atlases kritērijus, līdz šim par tās dalībniekiem bija iespējams kļūt tikai lieliem uzņēmumiem. Savukārt jaunais modelis paredz nodokļu maksātāju grupēšanu līmeņos pēc to darbības apjoma, tādējādi radot iespēju kļūt par atbalsta programmas dalībnieku arī vidējiem un maziem uzņēmumiem. Turklāt katram līmeņa dalībniekam būs piemērojami atvieglojumi un priekšrocības, kas noteikti attiecīgajos normatīvajos aktos vai kurus piemēros attiecīgas iestādes, kas informāciju publicēs savā mājaslapā.

Plānots, ka jaunā modeļa Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku saraksts, izmantojot jauno atlases kritēriju procesu, tiks publicēts 2019. gada sākumā. Savukārt Ministru kabinetam līdz 2018.gada 1.novembrim būs jāizdod jauni Ministru kabineta noteikumi, nosakot:

  • kārtību, kādā nodokļu maksātāju iekļauj Padziļinātās sadarbības programmā;
  • kritērijus programmas dalībnieka statusa iegūšanai;
  • kritērijus programmas dalībnieka brīdināšanai par neatbilstību un izslēgšanai no Padziļinātās sadarbības programmas;
  • kārtību, kādā programmas dalībnieku brīdina par neatbilstību un izslēdz no Padziļinātās sadarbības programmas;
  • kārtību, kādā programmas dalībnieku publicē VID mājaslapā.

Padziļinātās sadarbības programma tika izveidota, lai veicinātu ciešāku un efektīvāku sadarbību starp nodokļu maksātāju un nodokļu administrāciju, mazinot administratīvo slogu. Laika gaitā priekšrocības piedāvāja arī citas valsts pārvaldes iestādes. Arī jaunais modelis paredz plašu valsts pārvaldes iestāžu iesaisti, piedāvājot gan atvieglojumus, gan priekšrocības dažādu procesu norisē.

Lasiet arī: VID “Baltajā sarakstā” varētu iekļaut arī mazos un vidējos uzņēmumus