0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIVid paraksta vienošanos, kas veicinās nodokļu nomaksu un godīgu konkurenci datorprogrammu autortiesību nozarē

Vid paraksta vienošanos, kas veicinās nodokļu nomaksu un godīgu konkurenci datorprogrammu autortiesību nozarē

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Nelija Jezdakova un biedrības „Datorprogrammu autortiesību apvienība (DAA)” valdes priekšsēdētājs Valdis Birkavsvakar,  9.oktobrī, parakstījuši sadarbības vienošanos, lai cīnītos ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un veicinātu godīgu konkurenci datorprogrammu autortiesību nozarē. Kā informē VID, divpusējās vienošanās mērķis ir mazināt datorprogrammu ražotāju, izplatītāju un datortehnikas remontu nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, īpaši „aplokšņu algas” izmaksas, tādejādi samazinot negodīgas konkurences iespējas šajā nozarē, kā arī veicināt VID un biedrības „Datorprogrammu autortiesību apvienība (DAA)” sadarbību  datorprogrammu pirātisma apkarošanā Latvijā. Vienošanās ietvaros biedrības „Datorprogrammu autortiesību apvienība (DAA)” biedri šobrīd ir iedalīti divās grupās pēc pamatdarbības veida – 12…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Nelija Jezdakova un biedrības „Datorprogrammu autortiesību apvienība (DAA)” valdes priekšsēdētājs Valdis Birkavsvakar,  9.oktobrī, parakstījuši sadarbības vienošanos, lai cīnītos ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un veicinātu godīgu konkurenci datorprogrammu autortiesību nozarē.

Kā informē VID, divpusējās vienošanās mērķis ir mazināt datorprogrammu ražotāju, izplatītāju un datortehnikas remontu nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, īpaši „aplokšņu algas” izmaksas, tādejādi samazinot negodīgas konkurences iespējas šajā nozarē, kā arī veicināt VID un biedrības „Datorprogrammu autortiesību apvienība (DAA)” sadarbību  datorprogrammu pirātisma apkarošanā Latvijā.

Vienošanās ietvaros biedrības „Datorprogrammu autortiesību apvienība (DAA)” biedri šobrīd ir iedalīti divās grupās pēc pamatdarbības veida – 12 biedrībā esošie komersanti, kuriem pamatdarbības veids ir datorprogrammēšana un datoru, to perifēro iekārtu un programmatūras vairumtirdzniecība, un desmit biedrībā esošie komersanti ar citiem pamatdarbības veidiem, piemēram, konsultēšana datoru pielietojumu jautājumos, citu programmatūru tiražēšana u.c.

Līdz ar vienošanos biedrība apņemas VID sniegt informāciju par metodēm, kādas atsevišķi komersanti izmanto ar mērķi izvairīties no nodokļu nomaksas, kā arī ar to saistītajiem pārkāpumiem, vērst VID uzmanību uz datorprogrammu ražotāju, izplatītāju un datortehnikas remontu nozari skarošām sfērām, kurās būtu nepieciešami aktīvāki VID nodokļu kontroles pasākumi; savām aktivitātēm datorprogrammu ražotāju, izplatītāju un datortehnikas remontu nozares darbības sakārtošanā, kā arī sniegt citu biedrības rīcībā esošo informāciju, kas varētu būt noderīga VID nodokļu administrēšanas procesā.

Savukārt VID, ņemot vērā biedrības sniegto informāciju, no savas puses apņemas izstrādāt un pielietot efektīvas nodokļu administrēšanas metodes, lai mazinātu nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, kā arī apņemas biedrības sniegto informāciju par konkrētiem nodokļu nemaksāšanas faktiem izmantot nodokļu administrēšanas procesā nekavējoties, uzskatot, ka sniegtajai informācijai ir augstas ticamības pakāpe. VID arī apņemas ne retāk kā reizi ceturksnī biedrības biedriem sniegt informāciju par to darījumu partneriem, kuri pēc VID rīcībā esošās informācijas ir uzskatāmi par riskantiem nodokļu maksātājiem.

Šī ir jau trīspadsmitā VID un uzņēmēju biedrības parakstīta vienošanās ar mērķi kopīgi cīnīties ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un „aplokšņu algām”, kā arī veicināt godīgas konkurences apstākļus. Pirmā šāda veida vienošanās tika parakstīta 2010.gada 31.augustā ar Latvijas logu un durvju ražotāju asociāciju.

Kopumā VID ir uzrunājis vairāk nekā 70 dažādas uzņēmēju asociācijas. Tikšanās ir notikušas ar 25 nozaru asociāciju pārstāvjiem. Šādas sadarbības vienošanās pēc sākotnējām sarunām VID plāno noslēgt ar visām nozaru asociācijām, ar kurām ir notikušas tikšanās un kuras ir atsaukušās uz VID aicinājumu savstarpēji aktīvi sadarboties.

Foto: Valsts ieņēmumu dienests

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: