0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIVID paziņojums par VSAOI piemaksu

VID paziņojums par VSAOI piemaksu

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Kā un kad darba devējs uzzinās, ka viņam jāveic minimālās sociālās apdrošināšanas iemaksas? Vai darba devējs var prasīt no darbinieka informāciju par nodarbinātību pie citiem darba devējiem? Vai būs iespēja pārbaudīt piemaksas aprēķinu? Atbilde Norma par minimālo sociālo iemaksu veikšanu stāsies spēkā 2021. gada 1. jūlijā un attiecas uz darba ņēmēju un pašnodarbināto personu ienākumiem, ja tie mēnesī regulāri nesasniedz minimālās mēneša algas apmēru. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) uzticēts ik ceturksni konstatēt tās fiziskās personas, no kuru…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

VID paziņojums par VSAOI piemaksu
Foto: Ann Nekr – Pexels

Kā un kad darba devējs uzzinās, ka viņam jāveic minimālās sociālās apdrošināšanas iemaksas? Vai darba devējs var prasīt no darbinieka informāciju par nodarbinātību pie citiem darba devējiem? Vai būs iespēja pārbaudīt piemaksas aprēķinu?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, Mg.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore Foto: Aivars Siliņš

Norma par minimālo sociālo iemaksu veikšanu stāsies spēkā 2021. gada 1. jūlijā un attiecas uz darba ņēmēju un pašnodarbināto personu ienākumiem, ja tie mēnesī regulāri nesasniedz minimālās mēneša algas apmēru.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) uzticēts ik ceturksni konstatēt tās fiziskās personas, no kuru ienākumiem ceturksnī samaksātās VSAOI ir mazākas nekā no 1500 eiro.

Pirmais kontrolējamais ceturksnis ir šā gada trešais (01.07.–30.09.).

VSAA (triju mēnešu laikā) līdz 2021. gada 20. decembrim noteiks iemaksu trūkstošo summu un paziņos to VID, kurš vienas dienas laikā, izmantojot EDS, informāciju nodos darba devējiem un pašnodarbinātajiem. Savukārt šo ziņu saņēmējiem ir pienākums līdz 2022. gada 23. martam veikt paziņotās VSAOI vienotajā nodokļu kontā, kur VID vienlaikus parūpēsies uzrādīt saistības summu. 

Darbinieka ieņēmumi pie cita darba devēja samazina VSAOI piemaksas summu, bet darbiniekam nav pienākuma informēt darba devēju par to.

Likumā nav paredzēta iespēja pārbaudīt VSAA veiktos aprēķinus.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada februāra (470.) numurā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: