VID skaidro, kā darba devējam iesniedzams dokuments par dīkstāves pabalstu

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta sagatavotās informācijas

(0)
Foto: Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Valsts ieņēmumu dienests (VID) no 25. marta ir uzsācis pieņemt darba devēju iesniegumus dīkstāves pabalstu saņemšanai saistībā ar Ministru kabineta 2020. gada 24. marta noteikumiem Nr. 152 “Noteikumi par dīkstāves pabalstu darbiniekiem, kurus skar Covid-19 izplatība”, kas stājās spēkā 25. martā.

Iesniegumu darba devējs gatavo un iesniedza VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā, tāpēc VID ir sagatavojis īsu pamācību, kas soli pa solim palīdz pareizi aizpildīt nepieciešamo informāciju:

Kā elektroniski iesniegt dokumentu “Iesniegums dīkstāves pabalstam”

Tajā skaidrots, ka iesniegumu nav iespējams precizēt, tāpēc pirms dokumenta iesniegšanas VID lūdz pārbaudīt, vai sniegtā informācija ir pilnīga un korekta. VID arī norāda, ka iesnieguma forma VID EDS meklējama dokumentu sarakstā pie dokumentu grupas “Citi”. Pēc iesniegšanas jāpārbauda, vai dokumenta statuss ir nomainījies no “Iesniegts” uz “Pieņemts” un ir saņemta atbilde no Valsts ieņēmumu dienesta.

Ja darba devējs darbinieku nenodarbina vai arī atrodas dīkstāvē, darbiniekam tiek maksāts dīkstāves pabalsts  75 % apmērā no mēneša vidējās bruto darba samaksas par iepriekšējo sešu mēnešu periodu, bet ne vairāk kā 700 eiro par kalendāra mēnesi.

Pabalstam var pieteikties krīzes skarto nozaru uzņēmumi, kuru ieņēmumi šī gada martā COVID-19 dēļ samazinājušies par vismaz 50%, salīdzinot ar 2019. gada martu.

Ar pabalstu paredzēts kompensēt neizmaksātās algas kopš 14.marta, turklāt dīkstāves pabalsts netiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām. Dīkstāves pabalsta izmaksa tiek pārtraukta, ja tā saņemšanas laikā darba devējs pieņem darbā jaunus darbiniekus.

Darba devēja iesniegumu VID izskata piecu darba dienu laikā un, izpildoties Ministru kabineta noteikumos noteiktiem kritērijiem, dīkstāves pabalstu pārskaita uz darba devēja iesniegumā norādīto darbinieku kontiem kredītiestādēs vai pie maksājumu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā.

Par dīkstāves pabalstu izmaksu VID informē darba devēju EDS. Savukārt darbinieku par dīkstāves pabalsta izmaksu informē darba devējs.

Darba devēju sarakstu, kuru darbinieki saņēmuši dīkstāves pabalstu, VID publicēs savā tīmekļa vietnē.

AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA COVID-19 SAKARĀ portālā vienuviet apkopota ŠEIT

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)