0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSFINANSESZināmi nosacījumi komercdarbības atbalsta piešķiršanai sociālajiem uzņēmumiem

Zināmi nosacījumi komercdarbības atbalsta piešķiršanai sociālajiem uzņēmumiem

Ministru kabinets 3. aprīlī atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) izstrādātos Ministru kabineta noteikumus "Noteikumi par komercdarbības atbalsta piešķiršanas nosacījumiem sociālajiem uzņēmumiem un atbalsta piešķiršanas kārtību". Noteikumi paredz, ka valsts atbalsta piešķiršanu un uzskaiti tā sniedzējs - LM - nodrošina saskaņā ar minimālā apjoma jeb tā saucamā "de minimis" valsts atbalsta nosacījumiem. Piešķirot valsts atbalstu, tiek ievēroti vairāki nosacījumi, tostarp, ka "de minimis" atbalstu piešķir, ievērojot Eiropas Komisijas regulas nozaru un darbības ierobežojumus. Tāpat noteikts, ka valsts atbalstu, kas sniegts likuma un atbalsta programmās, drīkst kumulēt ar citu "de minimis" atbalstu līdz normatīvajos aktos noteiktajiem robežlielumam…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Visualhunt

Ministru kabinets 3. aprīlī atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) izstrādātos Ministru kabineta noteikumus "Noteikumi par komercdarbības atbalsta piešķiršanas nosacījumiem sociālajiem uzņēmumiem un atbalsta piešķiršanas kārtību". Noteikumi paredz, ka valsts atbalsta piešķiršanu un uzskaiti tā sniedzējs - LM - nodrošina saskaņā ar minimālā apjoma jeb tā saucamā "de minimis" valsts atbalsta nosacījumiem.

Piešķirot valsts atbalstu, tiek ievēroti vairāki nosacījumi, tostarp, ka "de minimis" atbalstu piešķir, ievērojot Eiropas Komisijas regulas nozaru un darbības ierobežojumus. Tāpat noteikts, ka valsts atbalstu, kas sniegts likuma un atbalsta programmās, drīkst kumulēt ar citu "de minimis" atbalstu līdz normatīvajos aktos noteiktajiem robežlielumam un normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Savukārt finanšu atbalstu sociālajam uzņēmumam nepiešķir, ja saimnieciskās darbības veicējam ar tiesas spriedumu ir pasludināts maksātnespējas process, tiek īstenots tiesiskās aizsardzības process vai tiek īstenots ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process, tam ir sākta bankrota procedūra, piemērota sanācija vai mierizlīgums, vai tā saimnieciskā darbība ir izbeigta vai tas atbilst normatīvajos aktos noteiktajiem kritērijiem, lai tam pēc kreditoru pieprasījuma pieprasītu maksātnespējas procedūru.

Lai pieteiktos atbalsta saņemšanai, sociālais uzņēmums iesniedz LM pieteikumu par dalību likumā paredzētajā atbalsta programmā. Tajā pieteicējs apliecina, ka atbalsta programmu īstenošanas periodā sociālā uzņēmuma kā viena vienota uzņēmuma līmenī, tiks ievērots "de minimis" slieksnis. Ministrija izstrādās pieteikuma veidlapas paraugu, ko publicēs savā mājaslapā.

Noteikumu projekts arī paredz, ka sociālais uzņēmums iepriekšējā gada darbības pārskatā ietver informāciju par atbalsta periodā vispārējā nodokļu režīma ietvaros aprēķināmo uzņēmumu ienākuma nodokli. Tādējādi tiks konstatēts aprēķinātais un aprēķināmais uzņēmuma ienākuma nodokļa apmērs un piešķirtās nodokļu atlaides kopējais apmērs iepriekšējā sociālā uzņēmuma darbības gadā un atbalsta sniedzējs noteiks faktiski piešķirto atbalsta apmēru sociālajam uzņēmumam.

Vienlaikus LM norāda, ka atbalsta programmās uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaide tiek noteikta līdz 100% apmēram, ja atbalsta programmu periodā netiek sasniegts "de minimis" maksimālais apmērs viena vienotā uzņēmuma līmenī. Ja LM konstatē, ka sociālais uzņēmums ir pārsniedzis "de minimis" atbalsta maksimālo apmēru, tas ierosina atcelt sociālā uzņēmuma dalību atbalsta programmā un normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā nodrošina, ka sociālais uzņēmums atbalsta maksimālā apmēra pārsniegumu atmaksā.

Atgādinām, ka no 1.aprīļa spēkā stājies Sociālā uzņēmuma likums, kura mērķis ir veicināt sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanu un sekmēt sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupu nodarbinātību, kā arī vairāki ar šo likumu saistīti Ministru kabineta noteikumi.

Sociālā uzņēmuma likums dos tiesisko ietvaru, paredzot gan kritērijus sociālā uzņēmuma statusa iegūšanai, gan kārtību, kā valsts atbalstīs šāda veida uzņēmējdarbību. Par sociālās uzņēmējdarbības veicināšanu un attīstību atbildīga ir LM.

Sociālā uzņēmuma statusu varēs iegūt sabiedrības ar ierobežotu atbildību, kas īsteno radošu saimniecisko darbību ar labvēlīgu sociālo ietekmi, piemēram, sniedz sociālos pakalpojumus, veido iekļaujošu pilsonisko sabiedrību, veicina izglītību, atbalsta zinātni, strādā pie vides aizsardzības un saglabāšanas, nodrošina dzīvnieku aizsardzību vai veicina kultūras daudzveidību.